Třebíč: Západomoravská vysoká škola bude spolupracovat s rakouskými odborníky na vzdělávání | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Třebíč: Západomoravská vysoká škola bude spolupracovat s rakouskými odborníky na vzdělávání


Třebíč/Vídeň - Ve čtvrtek 13. února 2014 navštívil ředitel WIFI Czech Republic Tomáš Zdechovský Západomoravskou vysokou školu v Třebíči. Při setkání s rektorem Markem Matějkem podepsali vzájemnou spolupráci při vzdělávání studentů.

„Naším cílem není chrlit desítky absolventů, ale zaměřit se na kvalitní a hlavně praktické vzdělání v bakalářském typu studia tak, aby naši absolventi našli uplatnění na trhu práce v regionu,“ zdůrazňuje rektor Marek Matějek a dodává, že se svým týmem měl možnost navštívit vzdělávací institut rakouské hospodářské komory WIFI ve Vídni, kde načerpal cenné zkušenosti.

V České republice funguje od roku 2011 pobočka rakouské WIFI a své zastoupení má dokonce v Třebíči. Smyslem spolupráce je nabídnout studentům studium i praxi v Rakousku. „Do Vídně to máme dvě hodiny cesty, Rakousko je našim nejbližším zahraničním partnerem. Západomoravské vysoké škole se tak otevírají nové možnosti,“ komentuje rektor Matějek.

Vysoká škola v Třebíči nově otevřela obor Regionální rozvoj regionu a krajiny, aktuálně finišuje přípravu pro akreditaci oboru Kulturněhistorická studia. Od nového akademického roku se stěhuje do nových prostor bývalé Baťovy továrny v Třebíči.

V Rakousku se inspiroval i ministr školství Marcel Chládek
Nový ministr školství Chládek spolupracuje s rakouskou WIFI už delší dobu. Ve spolupráci s českou pobočkou WIFI a jejím ředitelem Tomášem Zdechovským připravuje ministerská pracovní skupina reformu učňovského školství.
„České školy neumí připravit své studenty pro trh práce, to se musí změnit. Stejné to je u vysokých škol. I ty musí připravit studenty kvalitně do praxe a hlavně reagovat na poptávku na trhu práce,“ říká Zdechovský.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 2. 2014 9:41
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.