Tradice? Debatní večer s Dominikem Dukou | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Tradice? Debatní večer s Dominikem Dukou


U příležitosti vydání nové knihy rozhovorů s Dominikem Dukou OP Tradice, která je výzvou (Portál) se uskuteční 23. 11. v pražském centru Dominikánská 8 debatní setkání nad současným významem a výkladem našich národních tradic. Hosty budou arcibiskup Dominik Duka OP, publicista Martin Komárek a spoluautoři knihy Tomasz Dostatni OP a Jaroslav Šubrt.

Jaký smysl dnes může mít znalost českých dějin a jejich základních tradic? Co to vlastně tradice je? Jak například chápat a vykládat svatováclavskou tradici? Co lze počítat k těm základním evropským tradicím? Existuje ještě dnes nebezpečí politické manipulace křesťanských dějin, vyhrocení katolické = monarchistické = pravicové tradice proti tradici evangelické = demokratické = levicové? Jak čerpat poučení z nedávné i blízké historie, aniž bychom se dopouštěli zjednodušujícího zkreslování či účelových výkladů?

Nad těmito a dalšími otázkami budou spolu s pražským arcibiskupem Dominikem Dukou OP debatovat osobnosti, jež mají každý z jiné perspektivy bezprostřední zkušenosti s různými „tradicemi“. Martin Komárek, známý novinový komentátor aktuálního společenského a politického dění, si musí neustále udržovat detailní znalost všech aktuálních kauz, často s velice jepičím životem, a zároveň je vsazovat do širšího kontextu. Tomasz Dostani OP vede v polském Lublinu nadaci Ponad Granicami a přes dvacet let pozoruje dění v České republice přes svoji polskou zkušenost. Jaroslav Šubrt, dlouholetý šéfredaktor intelektuální přílohy Katolického týdeníku Perspektivy, má hluboký vhled nejen do širších teologických i obecně společenských souvislostí, v kterých žije současná česká katolická církev. Večerem provází Norbert Schmidt, redaktor teologické revue Salve a vedoucí Centra teologie a umění při KTF UK.

Debatní večer s prezentací nové knihy Dominika Duky OP pořádají Centrum teologie a umění při KTF UK, nakladatelství Portál a centrum Dominikánská 8 při klášteře sv. Jiljí v Praze.

Středa 23. listopadu 2011 v 19.30 hodin.
Barokní refektář dominikánského kláštera u Sv. Jiljí, vstup Jilská ul. 7a, Praha 1.
Kontakt:

Jitka Pourová
vedoucí marketingu
pourova@portal.cz
724 635 671
283 028 503


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 18. 11. 2011 10:34
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Portál, s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Knižní a časopisecké nakladatelství. Vydává odbornou literaturu (obory: psychologie, pedagogika, sociální práce, politologie, média, antropologie ad.), populárně naučné knihy, beletrii, rozhovory, dětskou literaturu, rádce pro rodiče aj. Vydává rovněž čtyři časopisy - měsíčníky Psychologie dnes, Děti a my, Rodina a škola, Informatorium 3-8. Pořádá semináře pro pedagogy (akreditace MŠMT) a kurzy pro rodiče.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.