Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Zaveďme vůči Rusku “chytré sankce” | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Zaveďme vůči Rusku “chytré sankce”


Brusel/Hradec Králové – V posledních měsících a týdnech byly v důsledku ukrajinské krize uvaleny sankce nejdříve na vybrané ruské představitele a poté sankce dopadající na celé hospodářské sektory. Podle europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) však nebyly dostatečně citelné.

„Chytré sankce“ jako účinná alternativa
„Dotčeným ruským představitelům nic nebránilo ovládat firmy registrované v EU z Ruska, a používat jejich peníze pro osobní zájmy. Tradiční sektorové sankce přinesly nemalé množství nechtěných vedlejších efektů. Tento způsob uvalování sankcí proto nepovažuji za šťastný. Dají se velmi snadno obejít a vytvářejí také značné vedlejší ztráty,“ říká europoslanec.
Jako alternativu předkládá Zdechovský tzv. chytré sankce, jejichž fungování popisuje následovně: „Tyto chytré sankce by spočívaly v povinném rozkrytí vlastnické struktury příjemců veřejných peněz. Jakmile se firma odkryje, hned vyjde najevo, které konkrétní osoby ji vlastní. Zároveň lze snadno posoudit, zda je vhodné, aby dostávala veřejné peníze, zvláště pokud ji ovládají nežádoucí osoby.“
Odmítám laciná gesta, žádám konkrétní činy
Tomáš Zdechovský proto 21. srpna položil dotaz Evropské komisi jakým způsobem kontroluje peníze evropských daňových poplatníků nejsou poskytovány firmám vlastněných sankcionovanými osobami. „Nechci laciná gesta, žádám konkrétní činy, pokud nedostanu uspokojivou odpověď, podám vlastní návrh zmíněných chytrých sankcí,“ nechal se slyšet lidovecký europoslanec. „Tímto chytrým řešením by se nejen zvýšila efektivita současných sankcí, ale zároveň by se přesně a účinně ťalo do živého bez zbytečných vedlejších důsledků,“ vyzdvihuje Zdechovský výhody tohoto návrhu, který vypracoval spolu s týmem českých a evropských právníků v čele s Ondřejem Vondráčkem.

Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 9. 2014 17:40
Kategorie: Zahraniční
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.