Tisková zpráva ze dne 24.8.2011 - Osvětová informační a poradenská kampaň "Energetické úspory a obnovitelné zdroje nejen pro Jihočeský kraj" | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Tisková zpráva ze dne 24.8.2011 - Osvětová informační a poradenská kampaň "Energetické úspory a obnovitelné zdroje nejen pro Jihočeský kraj"


České Budějovice – Energy Centre České Budějovice dnes zahájilo distribuci publikace Energeticky úsporné projekty a jejich financování – příklady z Jihočeského kraje. Publikace je inspirací a návodem pro ty, kdo plánují stavbu nízkoenergetického nebo pasivního domu, rekonstrukci starších budov různých typů, velikostí a forem vlastnictví, využití solární energie, biomasy nebo tepelného čerpadla. Přináší popis proměny 14 vybraných objektů včetně fotodokumentace, technických parametrů a způsobu financování.

Publikace bude veřejnosti zdarma k dispozici nejen v poradně ECČB na náměstí Přemysla Otakara II., ale i na stánku ECČB v pavilonu B1 v rámci celostátní výstavy Země Živitelka ve dnech 25. – 30.8.2011 a následně i na akcích ECČB. Po celou dobu trvání veletrhu budou na stánku Energy Centre České Budějovice přítomni odborní poradci, připraveni zodpovědět zájemcům jakýkoliv dotaz týkající se rekonstrukce a výstavby domů, vytápění, úspor energií a obnovitelných zdrojů. Tématem rekonstrukce a modernizace domů se bude zabývat i stejnojmenný seminář, který se bude konat 25.8.2011 od 13:00 hodin na Výstavišti České Budějovice v pavilonu Z. Účast na semináři je bezplatná. Seminář proběhne ve spolupráci s Výstavištěm České Budějovice a serverem ČESKÉSTAVBY.CZ.

Na výše zmíněném veletrhu bude mít premiéru nový reklamní stojan Energy Centre České Budějovice, který posléze zaujme své místo na hlavním českobudějovickém náměstí, před vchodem do sídla společnosti. Novou tváří ECČB se tak stane Jihočech, který zažil již nejednu premiéru na prknech Jihočeského divadla, sólista opery, pan Otakar Novák.

Cílem všech uvedených aktivit je osvěta, propagace a zvyšování informovanosti široké veřejnosti v otázce úspor energií, využívání obnovitelných zdrojů energie a o možnostech využití finanční podpory.Projekt byl podpořen ministerstvem životního prostředí, projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

Kontakt:

Mgr. Ivana Klobušníková
ředitelka
ivana@eccb.cz
www.eccb.cz
777030313
387312580


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 24. 8. 2011 7:15
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Energy Centre České Budějovice (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Bezplatné a nezávislé poradenství v oblasti úspor energií, vytápění, výstavby a rekonstrukce domů a obnovitelných zdrojů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.