Texas Instruments a iRobot spojují síly a plánují zásadní inovace v robotice | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Texas Instruments a iRobot spojují síly a plánují zásadní inovace v robotice


Dallas (3. dubna 2012) – Texas Instruments a společnost iRobot, lídr na poli robotických řešení, oznamují spolupráci za účelem rozvoje robotických technologií, které budou využívat vícejádrové procesory OMAPTM od společnosti TI. Spolupráce vyplývá ze společné vize obou společností vytvářet inteligentní a praktické roboty schopné zlepšit kvalitu lidského života. Obě společnosti chtějí tuto vizi naplnit spojením historických zkušeností iRobotu na poli robotiky a špičkových procesorů a s nimi souvisejícími technologiemi od společnosti TI.

Po dvou dekádách vůdcovství v odvětví robotiky je iRobot prokazatelným technologickým lídrem v oblastech vzdáleného přístupu a automatických řešeních pro úklid v domácnosti. Do této chvíle iRobot prodal více než 8 milionů domácích robotů po celém světě, čímž způsobil revoluci v domácím uklízení. Více než 4.500 profesionálních robotů společnosti iRobot dosud sloužilo ve vojenských akcích a v průmyslu, kde provedli tisíce nebezpečných průzkumů a pozorování. Profesionální roboti společnosti iRobot zneškodnili tisíce bomb a pomáhají tak chránit životy lidí, kteří jsou v přímém ohrožení.

Společnost TI do „svazku“ s iRobotem přináší špičkové technologie ze svého odvětví, které se zrcadlí v procesorech OMAPTM, což jsou vysoce výkonné, energeticky úsporné systémy vměstnané do jediného čipu menšího než mince. Chytrá, vícejádrová architektura platformy OMAPTM vysílá informace ke zpracování do jader a integrovaného energeticky úsporného systému. TI navíc zúročí ve společných projektech s iRobotem cenné zkušenosti z oblasti počítačů včetně několika unikátních technologií, jakými jsou například akcelerátory obrázků a videa.

O společnosti Texas Instruments
Inovace v oblasti polovodičů společnosti Texas Instruments každý den pomáhají více než 90.000 firemním zákazníkům nahlédnout do světa budoucnosti – chytřejšího, bezpečnějšího, zelenějšího, zdravějšího a zábavnějšího. Jejich touha přinést světu lepší budoucnost se odráží ve všem, co dělají – počínaje zodpovědným přístupem k výrobě polovodičů, přes kvalitní péči o zaměstnance až k starostlivému přístupu ke komunitám. Toto je ale pouze začátek příběhu. Více se dozvíte na www.ti.com.
Kontakt:

Jiří Chaloupka
Marketingový manažer
chaloupka@mercatus.cz
www.irobot.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 4. 2012 9:47
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Certus Mercatus s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Certus Mercatus s.r.o.

Certus Mercatus s.r.o. je dynamická a progresivní společnost orientující se zejména na inovativní technologie a výrobky. Je výhradním distributorem robotických vysavačů americké značky iRobot. Ta již 21 let patří mezi lídry v robotice, což dokládá i skutečnost, že její
domáci roboty používá 8 milionů zákazníků po celém světě a profesionální průmyslové roboty odebírá například americká armáda.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.