Tepelné hospodářství Hradec Králové podalo podnět k ÚHOS | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Tepelné hospodářství Hradec Králové podalo podnět k ÚHOS


Hradec Králové – Městská společnost Tepelné hospodářství Hradec Králové (THHK) v tomto týdnu podala podnět k přezkoumání možného porušení zákona o ochraně hospodářské soutěže ze strany dodavatele tepla společnosti Elektráren Opatovice (EOP), také na Úřad pro hospodářskou soutěž (ÚHOS). Pokračuje tak v nesouhlasu se skokovým navýšením cen tepla společností EOP pro rok 2014, které započalo 13. prosince 2013 podáním na prošetření cenové politiky EOP k Energetickému regulačnímu úřadu (ERÚ).

Ze strany THHK tak jde o rekordně rychlou reakci od okamžiku 22. listopadu 2013, kdy se o navýšení cen tepla poprvé dozvědělo. Dne 28. ledna 2014 proběhlo zasedání představenstva městské společnosti THHK, které návrh podání podnětu k přezkoumání na Úřad pro hospodářskou soutěž (ÚHOS) schválilo.
Společnost EOP pro rok 2014 navýšilo cenu tepla z primárních horkovodů o 8,45% a ze sekundárních teplovodů pro konečné odběratele o 5,5%. THHK považuje tyto nárůsty jako neopodstatněné, a jako precedens pro další nestandardní zdražování ceny tepla v dalších letech.
Královéhradecká městská společnost THHK se tak snaží o zmírnění dopadů navýšení cen tepla ze strany Elektráren Opatovice pro všechny odběratele královéhradeckého a pardubického regionu. Svými cenami i nadále patří mezi nejlevnější teplárenské společnosti v České republice, které dodávají teplo a teplou vodu do desítek tisíc domácností a několika stovek institucí. Tuto strategii nízkých cen tak chce Tepelné hospodářství udržet i dlouhodobě do budoucna.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 30. 1. 2014 11:19
Kategorie: Energetika a průmysl
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.