Technika je zábava! Přesvědčte se 8.prosince na SPŠ Ostrov | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Technika je zábava! Přesvědčte se 8.prosince na SPŠ Ostrov


Technika je zábava! Pod tímto heslem pořádá ve čtvrtek 8.prosince 2011 Střední průmyslová škola Ostrov pro zájemce z řad 9.tříd základních škol, jejich rodiče i širokou veřejnost Den otevřených dveří.

Každý, kdo zavítá na průmyslovku, dostane vyčerpávající odpovědi na otázky související s obory vyučovanými na SPŠ Ostrov, bude si moci prohlédnout vybavení jednotlivých učeben, seznámí se s možnostmi těch odborných. Kroky návštěvníků mohou vést do elektrotechnických laboratoří, jazykových učeben, školních dílen, do moderně pojaté knihovny i studovny, stejně jako do tělocvičny, v níž si lze prohlédnout horolezeckou stěnu. Pokud si návštěvníci budou připadat během návštěv všech prostor unavení a vyhládlí, mohou zavítat do školních stravovacích prostor.
Během celého dne čeká na příchozí celá řada zajímavých aktivit. V učebně přírodních věd vyučující se žáky zademonstrují zajímavé chemické a fyzikální pokusy, v učebnách zaměřených na počítače si žáci připravili ukázky svých programátorských schopností, v 11,00 a ve 14,00 hodin si šachoví nadšenci mohou vyzkoušet simultánní hru s šachovou velmistryní Zuzanou Štočkovou, která na SPŠ Ostrov působí jako vyučující matematiky a výpočetní technicky.
K dobré náladě jistě přispějí i hudební vstupy v aule školy, o které se postará živá kapela složená ze současných i bývalých žáků školy, pohybově zdatní si budou moci vyzkoušet svůj um na simulátoru DDR. Svoji expozici bude mít ve škole i karlovarský radioklub, v němž působí celá řada žáků školy, rozhodně stojí za vidění expozice robotů a automatizovaných systémů, expozici nazvanou „Učte se, protože práce bolí !“ nabídne rovněž partner školy, společnost WITTE Automotive, velká aula školy bude patřit v odpoledních hodinách leteckým modelářům z Ostrova, kteří předvedou své umění s letadly i vrtulníky.
Spojení moderní budovy, technických oborů a zajímavých expozic se dozajista vyplatí navštívit. Den otevřených dveří SPŠ Ostrov proběhne mezi 10,00 – 17,00 hodinou nejen v areálu Centra technického vzdělávání na Klínovecké ulici v Ostrově, ale rovněž v areálu bývalého ČSAD v Karlových Varech, kde se nacházejí moderně zařízené školní dílny pro automobilové obory.
Kontakt:

Martina Poštová
martina.postova@witte-automotive.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 4. 12. 2011 17:02
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: WITTE Nejdek, spol. s r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
WITTE Automotive v Nejdku je předním českým výrobcem zamykacích systémů a klik pro automobilový průmysl.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.