Systém na čištění odpadních vod MBR společnosti GE snižuje spotřebu energie a zvyšuje výkonnost | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Systém na čištění odpadních vod MBR společnosti GE snižuje spotřebu energie a zvyšuje výkonnost


• Revoluční design LEAPmbr představuje pro zákazníky hospodárnější způsob jak splnit nebo dokonce překročit čím dál přísnější normy v oblasti čištění odpadních vod a opětovného využití vody. • Nová technologie membránového bioreaktoru je založena na prověřené membráně s dutým vláknem ZeeWeed

PRAHA – 21. září 2011 – Společnost GE představuje v našem regionu revoluční technologii na čištění odpadních vod s membránovým bioreaktorem nazvanou LEAPmbr. Tato technologie pomůže řešit problémy spojené s kvalitou vody a provozními náklady, s nimiž se potýkají majitelé komunálních i průmyslových čističek odpadních vod po celém světě.
Nový systém LEAPmbr vyžaduje ze všech MBR technologií nejnižší náklady na životní cyklus, přitom však cenově může konkurovat konvenčním technologiím. Úspornost, jednoduché ovládání i kompaktnost vycházejí z inovací oblíbené řady GE ZeeWeed* 500 MBR – nejrozšířenější, posílené ultrafiltrační technologie využívající duté vlákno. Mezi úspory, které systém GE LEAPmbr umožňuje ve srovnání s dosavadními technologiemi GE MBR patří:
• Minimální úspora 30 % na nákladech za energii
• O 15 % vyšší výkonnost (vyšší kapacita čistění vod)
• Redukce objemu zařízení provzdušňování membrány a ovládání o 50 %: výsledkem je jednodušší design s nižšími výrobními, instalačními náklady a náklady na údržbu
• Zmenšení rozměru o 20 %, což dále snižuje náklady na výrobu a instalaci i spotřebu čisticích látek
Vyvíjení systému LEAPmbr měla na starosti divize GE zaměřená na inovace a vývoj, která těží z více než 25 let zkušeností s prověřenými, spolehlivými technologiemi MBR, které se využívají v nejrůznějších aplikacích po celém světě.
„Technologie MBR dne patří k nejrychleji se rozvíjejícím technologiím čistění vod a GE se podařilo vytvořit ještě lepší a úspornější variantu pro nové podniky i podniky, které rozšiřují a inovují stávající kapacity,“ uvedl Jeff Connelly, viceprezident divize systémů na úpravu vody GE Power & Water. „Při vývoji tohoto nového výrobku jsme si uvědomovali, že mnohé klienty trápí náklady za energii a snížené provozní rozpočty – s těmito problémy se musíme potýkat i my sami. Vzhledem k tomu, že technologie MBR postupně nahrazují konvenční metody čištění odpadních vod, je pro nové zákazníky současně důležité i snadné ovládání provozu. Pro zákazníky, kteří řeší omezený prostor je zase klíčová kompaktní velikost zařízení. Se systémem LEAPmbr se nám podařilo vyřešit všechny zmíněné problémy.“

Mezi nejvýznamnější rozvíjející se trhy technologií MBR obecně patří sektor komunálních čističek odpadních vod. Tento sektor až dosud čekal na novější variantu MBR technologií, která bude lépe konkurovat stávajícím aplikacím. Nový systém LEAPmbr tak reaguje na poptávku po výhodnější ceně MBR, přičemž zákazníkům nabízí řešení 21. století, které vyhovuje i těm nejpřísnějším požadavkům na kvalitu vody.
Technologie MBR nahrazují funkci separace pevných částic při druhotném čištění a pískové filtry užívané v konvenčních systémech aktivovaného kalu. MBR technologii GE tvoří bioreaktory integrované s vysoce výkonnými ultrafiltračními membránami s dutým vláknem ZeeWeed.
Membrány ZeeWeed jsou ponořeny v membránové nádrži, kde se nacházejí v přímém kontaktu s vodou, jež má být čištěna. Voda se nasává přes membránu ZeeWeed, a ta přefiltruje pevné částice a s nimi i bakterie a viry. Přefiltrovanou vodu -permeát - lze potom dále zpracovávat, opětovně využít nebo vypouštět dle potřeby.
Technologie ZeeWeed je prověřená již vice než dvěma desetiletími čištění a opětovného využívání odpadní vody. Používá ji téměř 1000 podniků na celém světě,
Společnost GE poprvé představila technologii LEAPmbr během Mezinárodního týdne vody v Singapuru, který probíhal od 4. do 8. Července tohoto roku.
Kontakt:

Michal Krása
Office manager
michal.krasa@grayling.com
www.grayling.cz
224 251 555


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 21. 9. 2011 11:23
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Grayling (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Grayling patří k předním poradenským společnostem v oboru Public Relations a Public Affairs v České republice. Česká pobočka byla otevřena v roce 1993 a zůstává jednou z mála firem, které zajišťují kompletní portfolio konzultantských služeb s využitím mezinárodních zkušeností tak, aby nabízená řešení co nejlépe vyhovovala místnímu trhu.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.