Světoznámý neurolog Stokin se ujal místa ředitele na ICRC v Brně | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Světoznámý neurolog Stokin se ujal místa ředitele na ICRC v Brně


Světoznámý neurolog Gorazd B. Stokin – nový ředitel Mezinárodního centra klinického výzkumu (ICRC) – poprvé navštívil Brno. Doktor Stokin se setkal se svým týmem, dohodl s nimi principy vzájemné spolupráce s důrazem na rozvoj vztahů se zahraničními institucemi a průmyslovými společnostmi. Aktivně se ředitel Stokin chce zapojit i do klinického výzkumu.

Do funkce nastupuje doktor Stokin na základě doporučení odborné mezinárodní komise po svém působení na University Medical Center a University Psychiatric Hospital ve slovinské Lublani a Spojených státech amerických. „ICRC jsem vnímal a vnímám jako jedinečnou příležitost, jak přispět ke zkvalitnění lékařské péče. Je to unikátní projekt a jsem velmi rád, že mohu být jeho součástí,“ vysvětluje doktor Stokin své rozhodnutí ucházet se o pozici ředitele ICRC.
Během června a července dokončí doktor Stokin svou práci v Lublani a zahájí spolupráci s novými kolegy v Brně. Od srpna pak přesídlí do Brna.


Curriculum Vitae - Gorazd Bernard Stokin, MD, PhD
Dr. Stokin se narodil 25. 2. 1968 ve Slovinsku. Středoškolská studia dokončil v roce 1987. Po studiu na universitě v italském Terstu, které dokončil v roce 1994, získal doktorát na University of California v americkém San Diegu. V rámci své vědecké činnosti se věnuje Alzheimerově chorobě a zejména její rané fázi. Výsledky své práce publikoval v mnoha prestižních zahraničních časopisech, je členem mezinárodních odborných asociací jako například Americké neurologické asociace (American Academy of Neurology) či Společnosti pro neurovědy (Society for Neuroscience). Ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví Slovinska se jako vedoucí komise podílel na vytvoření národní strategie pro zkvalitnění péče o pacienty trpící demencí. Je také spoluautorem patentu na zkvalitnění péče o pacienty s Alzheimerovou nemocí a pravidelně přednáší na zahraničních institucích a mezinárodních konferencích.Dr. Stokin mluví plynně třemi jazyky, dalšími pěti se pak domluví.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 5. 2013 21:02
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.