Světová sopranistka dvou hudebních tváři zazpívá v želivském klášteře | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Světová sopranistka dvou hudebních tváři zazpívá v želivském klášteře


Želiv – V pátek 29. července uslyší návštěvníci kulturního léta v Želivě další vrcholné představení festivalu. Světová sopranistka Hana Blažíková s neuvěřitelným záběrem od Bacha až po rock, nastudovala s evropským souborem Collegium Marianum pod vedením Jany Semerádové oratoria barokního génia Jana Dismase Zelenky.

„Collegium Marianum je častým hostem Pražského Jara i dalších mezinárodních festivalů a Hana Blažíková je dnes mezinárodní hvězdou v interpretaci středověké, renesanční a barokní hudby. Její hudební záměr je neobyčejně široký. Vedle klasické hudby působí v rockové kapele StillKnox jako baskytaristka,“ přibližuje účinkující pátečního večera umělecká ředitelka festivalu Marika Pečená.

Jan Dismas Zelenka, jehož oratoria v klášterních prostorách zazní vůbec poprvé, žil v 18. století a dosud zůstává tajemstvím, proč si jako druhé jméno vybral Dismas. Dismas byl v Bibli kající lotr ukřižovaný spolu s Kristem.

Festival jde do druhé poloviny

Želivský festival Musica Figurata, který probíhá v klášteře celé léto, navštívily už stovky návštěvníků. Na koncert Jaroslava Svěceného se stály fronty. „Ve druhé polovině srpna proběhnou v klášteře hudební kursy Convivium, které vedou přední pedagogové z vysokých hudebních škol po celé Evropě. Kursy jsou zaměřené na duchovní hudbu a všechny jejich koncerty jsou veřejně přístupné,“ dodává Pečená.

Návštěvníci festivalových koncertů se mohou v klášteře i ubytovat. Festival tak přináší do kláštera, který byl loni vyhlášen národní kulturní památkou, umění v nejvyšší kvalitě, ale nabízí zároveň i možnost příjemně stráveného víkendu v prostředí lesů a rybníků v srdci Vysočiny.

Hana Blažíková (30). Světová hvězda v interpretaci středověké, renesanční a barokní hudby. Hraje v rockové kapele StillKnox a hlásí se k feminismu. Nejraději zpívá skladby od Bacha. Umí hrát na několik hudebních nástrojů, začínala s houslemi, nyní hraje na harfu a pro rockovou dráhu si vybrala baskytaru. Spolupracuje s českými soubory Capella Regia Praha, Collegium Marianum, Collegium 1704, Musica Florea, Ensemble Inégal nebo Tiburtina ensemble. V zahraničí pak účinkuje s Collegium Vocale Gent, Bach Collegium Japan nebo Sette Voci. Zpívá v Japonsku i Carnegie Hall.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 25. 7. 2011 14:31
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.