Svatováclavské slavnosti spojí Mozarta s přednesem | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Svatováclavské slavnosti spojí Mozarta s přednesem


PRAHA – Mozartovo dílo spolu se Seifertovými verši zazní v klášteře dominikánu u svatého Jiljí v Praze. V úterý 20. září tam vystoupí seskupení Ensemble 18+ v rámci Svatováclavského festivalu.

„Komorní orchestr Ensemble 18+ vedený Vojtěchem Spurným vznikl v roce 2009 s myšlenkou aplikovat kritéria takzvané historicky poučené interpretace na soubor moderních nástrojů,“ uvedla pořadatelka Blanka Karnetová. O umělecký přednes se postará Marika Procházková a Justin Svoboda.
Program koncertu představí Mozartův Requiem in d v dobové úpravě pro smyčce a Bendovu Ariadnu na Naxu. Mozart považoval Jiřího Antonína Bendu za svého miláčka mezi luteránskými kapelníky, který navázal na Rousseauovy myšlenky. Jeho uměleckými díly také prostupuje jak hudební část, tak mluvené slovo.
„Benda patřil k nejvýznamnějším osobnostem klasicismu v českých zemích. Je považován nejen za zakladatele melodramu, ale také bývá označován za předchůdce hudebního stylu Beethovena,“ dodala Karnetová.
Revoluční melodrama Jiřího Bendy doplní Seifertův básnický cyklus Mozart v Praze, který vznikl v roce 1956, když se v Čechách slavilo 200. výročí Mozartova narození. Verše jsou psány v přísné formě rýmovaného rondó a vynikají poetikou i hudebností.
Koncert začíná v úterý 20. září o půl osmé večeř v barokním refektáři kláštera dominikánů u svatého Jiljí v Praze. Základní vstupné stojí 250 korun. Důchodci a studující mají patnáctiprocentní slevu. Další vystoupení Svatováclavských slavností je naplánováno na pondělí 26. září, kdy vystoupí izraelská zpěvačka s kytaristou.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 19. 9. 2011 8:08
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.