Suché klima v bytě není zdravé, zvlhčovač vzduchu s ním dokáže zázraky | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Suché klima v bytě není zdravé, zvlhčovač vzduchu s ním dokáže zázraky


Během zimní topné sezóny se relativní vlhkost ve většině místností, kde pobýváme, pohybuje pouze kolem 20 procent. To je hluboko pod hranicí optimální hodnoty. Suché klima přitom dráždí sliznici a vede k řadě zdravotních problémů, jako je dráždivý kašel a chronická rýma, zánět nosohltanu, časté onemocnění horních i dolních cest dýchacích nebo chronická bronchitida. Může i za podrážděnou pokožku, často popraskané rty, pálení očí a v neposlední řadě i za zvýšenou únavu. Pomoc je přitom poměrně snadná, stačí používat zvlhčovač vzduchu.

„Relativní vlhkost vzduchu by se v zimě měla pohybovat mezi 45 až 60 procenty. Čím je vzduch v místnosti teplejší, tím je schopen pojmout více vody, a jeho relativní vlhkost tak klesá. K tomu, aby se nám lépe dýchalo a v místnosti bylo zdravé prostředí, je tedy nutné vzduch uměle zvlhčovat,“ vysvětlil Jindřich Valenta, majitel značky Concept.
Zvlhčovače vzduchu je možné rozdělit do dvou skupin - ultrazvukové neboli ultrasonické a parní. Ultrazvukové zvlhčovače vytvářejí z vody malé kapičky o průměru asi 1–5 µm, které jsou pak ventilačním systémem přístroje vyfukovány do vzduchu. Jsou ideální například do bytů, dětských pokojů, ale i kanceláří. Parní zvlhčovače fungují na principu vodní páry, která vzniká odparem v tenké vrstvě na topném prvku zvlhčovače. Ve zvláštní komoře se pára mísí se vzduchem a následně je ochlazována na optimální teplotu.
„Často se setkávám s argumentem, že ultrazvukové zvlhčovače jsou zbytečně drahé. Mají sice vyšší pořizovací náklady, ale jejich provoz je mnohem levnější. Zatímco příkon parních modelů se pohybuje kolem 1000 W, u ultrazvukových je to jen něco kolem 38 W. Počáteční investice se tedy vyplatí,“ řekl Jindřich Valenta.
Vhodným pomocníkem do všech prostor je ultrazvukový zvlhčovač vzduchu ZV 4910 Conclima české značky Concept. Je vybaven jednoduchým elektronickým ovládáním a časovačem, který zaručí přesné nastavení chodu. Součástí zvlhčovače je i ionizátor, který do vzduchu vysílá čisticí anionty. Přístroj má i regulaci páry, díky níž lze nastavit přesnou míru její produkce. Zvlhčovač vyniká velkým zásobníkem na vodu, který zaručí až 30hodinový nepřetržitý chod spotřebiče.
„Vodu ve zvlhčovači je kvůli možným bakteriím a choroboplodným zárodkům nutné měnit alespoň jednou za tři dny. Přístroj by měl být umístěn na zemi, ideálně mimo dosah oken a dveří tak, aby se kvůli většímu proudění vzduchu nesnižovala jeho účinnost,“ dodal Jindřich Valenta, majitel značky Concept.

Více o produktech na www.my-concept.cz.
Kontakt:

Petra Hubálková
hubalkova@tristarpromotion.cz
www.tristarpromotion.cz
775208198


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 17. 1. 2012 13:24
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Tristar promotion s.r.o. (ověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.