Studenti UHK se sešli na dalším ročníku STUDENT BUSINESS FORA 2011 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Studenti UHK se sešli na dalším ročníku STUDENT BUSINESS FORA 2011


Hradec Králové - před několika dny proběhl na akademické půdě již pátý ročník studentské konference s názvem STUDENT BUSINESS FORUM. Organizátory studentské konference byly již tradičně regionální instituce TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové a Fakulta informatiky a managementu UHK. Celá akce byla realizována v rámci projektu MEPKIT (Meziregionální partnerství pro konkurenceschopnost v IT). Konference se zúčastnilo téměř sto studentů, což dokazuje trvalý zájem studentů o tuto akci.

Úvodního slova se ujal děkan Fakulty informatiky a managementu, doc. Ing. Václav Janeček, CSc. Na slova děkana FIM UHK navázal Ing. Martin Dittrich s přednáškou o formách podpory začínajících podnikatelů a studentů, které TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové (dále jen TC HK) a Microsoft Inovační Centrum nabízí. Po představení aktivit TC HK vystoupila Ing. Lenka Žáčková (ředitelka IDV UHK) s představením projektu KIS (Královehradecká inovační síť), který nabízí studentům stáže a možnost dalšího vzdělávání, čímž zvyšuje jejich uplatnitelnost na trhu práce. Studenti si mohli také poslechnout příběh Ondřeje Macáka, který jako vysokoškolský student úspěšně nastartoval své podnikání s pomocí TC HK. První přednáškový blok uzavřel ředitel podnikatelského inkubátoru a člen Business Angels Network (Ing. Petr Mandelík Ph.D.) se svou přednáškou o Business Angels.

V druhé časti vystoupili již zkušení podnikatelé jako Tomáš Zdechovský (ředitel Commservis.com), Ondřej Tomek (zakladatel společnosti Centrum.cz). Druhou část zakončil Ing. Ivan Pilný (zakladatel české pobočky společnosti Microsoft) se svou přednáškou „Všechno důležité o podnikání se vejde na korespondenční lístek.“ Na úplném konci akce Ing. Ivan Pilný vylosoval výherce dárků. Pět šťastlivců si z konference odneslo drobné dárky. První cenou byla herní konzole XBOX 360, kterou si odnesl A. Sůva ze Střední školy aplikované kybernetiky. Gratulujeme.

Evaluace, které studenti v průběhu akce vyplňovali, ukázali, že studenti tuto aktivitu TC HK vnímají pozitivně a s obsahem přednášek jsou spokojeni. Budeme se tedy těšit na STUDENT BUSINESS FORUM 2012.
Kontakt:

Mgr. Jiří Štěpán
project manager
jiri.stepan@tchk.cz
www.tchk.cz
+420 734 640 639


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 12. 2011 14:01
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Technologické centrum Hradec Králové (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.