Studenti si zvolili své vedení a vytvořili televizi | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Studenti si zvolili své vedení a vytvořili televizi


Studio STA má nové vedení, strukturu a zahajuje nové projekty. Všichni členové se na tom dohodli na ustavujícím zasedání, které se uskutečnilo v sobotu 5. listopadu 2011.

Bruntálsko – O prvním listopadovém víkendu se členové občanského sdružení Studio STA – studentské tiskové a televizní agentury o. s. sešli na ustavujícím zasedání, na kterém bylo odhlasováno nové vedení organizace, rozděleny funkce, stanoveny hlavní cíle a vize a dohodnuta změna informačního portálu a celé sítě STA. Na zasedání tak vzniklo i motto „Když informace, tak od STA“.
Nezisková organizace sjednocuje všechny věkové kategorie, od dětí a mládeže po dospělé a starší lidi. Vznikla počátkem června 2011 a shromažďuje tak celkem 23 členů. Tento stav se velmi často mění, protože přijímáme do našeho týmu zájemce, kteří se médiemi chtějí zabývat.

Nové projekty a portály
Novinkou je vytvoření informační sítě STA - Informační portál Studio STA, na kterém jsou uveřejňovány různé reportáže z událostí v regionu.
Dalším projektem je Televize STA, kde jsou průběžně ukládány všechny natočené video reportáže. Projektem, který je zaměřený na předávání informací a vzdělávání mladých žáků, se stalo Studio pětka na Základní škole Janáčkovo náměstí v Krnově. Kroužek navštěvuje celkem 13 dětí v rozsahu od šesté do osmé třídy. Projekt celkově funguje od října 2011. Děti se každý pátek od 14 hodin učí rétoriku, natáčet reportáže a vystupovat před kamerou jako reportér či na akci jako moderátor. Další žáci se pak věnují správnému fotografování a zpracovávaní fotoreportáže. Mediální projekt se postupně plánuje i rozšířit do dalších krnovských základních škol a víceletého gymnázia.

Změna vedení
Ustavující zasedání především přineslo změny v celkové struktuře a vedení občanského sdružení. Ředitelství se nově skládá z výkonného ředitele a ředitele zpravodajství a publicistiky, kterým byl zvolen Radek Vráblík. Další je pak zástupkyně výkonného ředitele Jana Pašasová a hospodářka – účetní Jana Vráblíková.
Kontrolní komisi zastupuje David Sztyper, Markéta Backová a Vladimír Adamík. Mezi sebou členové přivítali i odborného poradce Bc. Petru Veselou. Na pozici tiskové mluvčí byla zvolena Zdenka Spurná a její zástupkyně Slavěna Lišková. O korektoru a editaci se postará Květoslava Lišková a rétoriku bude vyučovat Barbora Klečková. Kroniku začne vést Šárka Ščudlová.
Nové odvětví PRESS CENTRUM se skládá z pěti oblastí, které jsou obsazeny redaktory STA. Na Krnovsku celkem dobrovolně pracuje sedm redaktorů, na Albrechticku pět redaktorů, v oblasti Quinburku dva redaktoři, na Osoblažsku tři redaktoři a na Vrbensku jeden redaktor.
Celé vedení je možné shlédnout na webovém portálu www.studiosta.webnode.cz/nas-tym.

Výkonný ředitel Radek Vráblík objasňuje hlavní myšlenky zrození STA
„Studio STA o. s. vzniklo na bázi tiskové a televizní agentury. V médiích pracuji a pohybuji se něco přes rok a půl. Vidím, že je to skvělá práce a chci dát prostor i jiným lidem - mladým studentům, ale i ostatním, například maminkám na mateřské dovolené. Umožnit jim vyjít z izolace a pomáhat všem udržovat a hledat jejich profesní orientaci a posilovat jejich sebevědomí. Tak prozatím můžou být s námi v týmu, vše se naučit a jednou přestoupit do celostátních médií. Chceme zaujmout i mládežníky, kteří potřebují zázemí, aby nezkoušeli různé návykové látky a věnovali se lepším a potřebnějším věcem,“ řekl výkonný ředitel a ředitel zpravodajství a publicistiky Radek Vráblík.
„Na celé STA jsem velmi hrdý a vážím si všech, kteří chtějí pracovat v týmu a vytvořit prosperující a kvalitní agenturu. Ta chce spolupracovat s ostatními médiemi a předávat jim zpracované reportáže. Usnadnili bychom jim tak práci a ušetřili všechny náklady, které musí vynaložit, když na Bruntálsko jedou zpracovávat reportáž,“ doplnil Vráblík.
„Už teď se nám povedlo navázat spolupráci s některými redakcemi a dalšími organizacemi, které nás podporují a díky nim se můžeme dále rozvíjet a vzdělávat své členy,“ uzavřel výkonný ředitel Radek Vráblík.
V případě zájmu o jakékoliv fotografie či doplňující informace do reportáže nás můžete kontaktovat na redakčním e-mailu studio-sta@email.cz nebo na telefonu tiskové mluvčí 736223051.Kontakt:

Zdenka Spurná
tisková mluvčí
studio-sta@email.cz
www.studiosta.webnode.cz
736223051


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 11. 2011 13:47
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Studio STA - studentská tisková a televizní agentura o.s. (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Nezisková organizace sjednocuje všechny věkové kategorie, od dětí a mládeže po dospělé a starší lidi. Vznikla počátkem června 2011 a shromažďuje tak celkem 23 členů. Tento stav se velmi často mění, protože přijímáme do našeho týmu zájemce, kteří se médiemi chtějí zabývat.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.