Stromeček splněných přání pomáhá dětem z azylového domu již třetím rokem | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Stromeček splněných přání pomáhá dětem z azylového domu již třetím rokem


Charitativní akce Stromeček splněných přání přinese radost do azylového domu, do Domova pro matky s dětmi v Hradci Králové na Pouchově, již třetím rokem. Podstatou je předání vánočních dárků dětem, které nežijí v rodinách a jejichž rodiče si vánoční dárky nemohou dovolit.

Za pomoci členů a přátel Českého klubu podnikatelů, ale především s pomocí občanů Hradce Králové, budou zářit oči také dětem, které neměly v životě tolik štěstí. Žijí v dočasném zázemí, většina z nich zažila krutosti a hrubosti v domovech, ze kterých musely odejít. Pro mnohé z nich budou tyto vánoce první prožité v bezpečí, bez křiku a násilí. Domov pro matky s dětmi jim připraví krásné vánoční svátky, ale pořídit vytoužené dárky si dovolit nemohou. Projekt má jasný a transparentní záměr, kterým je zajistit dětem konkrétní individuální vánoční dárek. Životní příběhy dětí a jejich mnohdy velmi skromná přání budou tradičně umístěna na kartách. Dárky bude možné nosit do OC Atrium v centru města, kde bude letošní ročník probíhat ve dnech 14. - 18. prosince, vždy od 15 ti do 18 ti hodin. K vánocům 2010 předával Český klub podnikatelů 414 velmi hodnotných dárků. Pro rok 2011 se podnikatelům podařilo zajistit také finanční dar, který bude věnován azylovému domu s cílem uspořádání výletu na hory. Dětem žijícím v tomto zařízení chybějí především zážitky a mnohé z nich na horách nikdy nebyly. Dárky budou předány za účasti partnerů a médií 19. prosince 2011 přímo v azylovém domě. Záštitu nad akcí Stromeček splněných přání převzal primátor Statutárního města Hradce Králové, MUDr. Zdeněk Fink.
Posláním Domova pro matky s dětmi, který provozuje Oblastní charita, je pomáhat matkám nebo otcům s dětmi v nepříznivé životní situaci, která je spojená se ztrátou bydlení. Cílem je zajistit klientům dočasné bezpečné zázemí. Přestože zařízení patří s počtem 64 lůžek k největším v republice, je jeho kapacita stále naplněna. Služeb Domova využilo za devět let jeho činnosti 1500 osob. V Hradci Králové, ale i v jiných městech se pořádá řada charitativních akcí. Stromeček splněných přání a ostatní charitativní projekty Českého klubu podnikatelů jsou věnovány právě dětem z azylového domu, na které se dosud zapomínalo, nebo o nich veřejnost vůbec nevěděla.
Kontakt:

Mgr. Bohdana Kašparová
jednatelka
info@ceskyklub.cz
608 000 037


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 12. 2011 11:54
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: S4B. s.r.o. (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.