STRATASYS NABÍZÍ PAKETY PRO 3D TISK | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


STRATASYS NABÍZÍ PAKETY PRO 3D TISK


Nové 3D tiskárny pojmou až o 40% více materiálu, než starší systémy uPrint

PRAHA, 29. Listopadu 2011 — (Nasdaq: SSYS) Stratasys uvádí ve vybraných zemích dva pakety pro 3D tisk, které obsahují nové 3D tiskárny. Pakety uPrint SE 3D Print Pack a uPrint SE Plus 3D Print Pack jsou vybaveny vším, co je zapotřebí pro tisk 3D modelů. Každý paket obsahuje 3D tiskárnu uPrint, spotřební materiál pro zahájení provozu, systém pro odstranění podpory a rozpouštěcí prostředek. Paket s uPrint SE stojí 12.240 € a paket s uPrint SE Plus stojí 16.100 €.

„Koupí těchto paketů mohou inženýři, designéři, učitelé a další profese získat kompletní profesionální 3D tiskový systém,“ říká Mary Stanley, produktová manažerka Stratasys. „Je to nejjednodušší způsob, jak pořídit, zprovoznit a okamžitě začít používat naše zařízení.“

Zařízení uPrint SE a SE Plus nahrazují dosavadní modely uPrint a uPrint Plus. Nová zařízení jsou k dostání také samostatně pro ty, kdo nechtějí kupovat celý paket, a to za cenu 10.700 € respektive
14.550 €.

Nová verze s označením SE nabízí podstatně větší kapacitu - na cívce je k dispozici o 40 % více materiálu. Cívky nyní obsahují 688 cm3 materiálu namísto 491 cm3 u předchozích verzí uPrint. To umožňuje delší dobu tisku bez zásahu obsluhy, než bylo dosud možné, a vyžaduje méně času na výměnu cívek.

Obě 3D tiskárny používají rozpustný podpůrný materiál SR-30, což umožňuje rychlejší odstranění podpory a tedy rychlejší výrobu dílů, než dříve. Tento materiál se rozpouští až o 50 % rychleji, než dosavadní podpůrný materiál.

Verze SE je určena pro provoz v kanceláři a zachovává si základní vlastnosti předchozích modelů uPrint, mezi něž patří:
• Průmyslové termoplasty: vyrábí odolné plastové díly z ABS
• Dostupnost: jedna z nejnižších cen za profesionální 3D tiskárnu
• Snadné použití: nevyžaduje speciální obsluhu
• Nezabere mnoho místa: postačí plocha asi 64 x 66 cm

Pakety pro 3D tisk s tiskárnami Print SE a uPrint SE Plus jsou k dostání prostřednictvím autorizovaných obchodních zástupců. Nové tiskárny a pakety pro 3D tisk nejsou k dispozici v následujících zemích: Španělsko, Francie, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Spojené království, Irsko a Itálie.

Poznámky pro redaktory:

Chcete-li uvést kontaktní informace, použijte prosím: europe@stratasys.com; Tel: +49 (0)69 420 9943 0, Fax: +49 (0)69 420 9943 33, www.stratasys.com.

Stratasys Inc., Minneapolis, je výrobce zařízení využívajících technologii spojování vrstev pro výrobu prototypů a plastových dílů. Společnost je prodává pod značkami Dimension 3D Printers a Fortus Production 3D Printers. Provozuje také RedEye On Demand, službu pro digitální výrobu prototypů a dílů. Stratasys vyrábí 3D tiskárny pro společnost Hewlett Packard, která je prodává pod značkou Designjet3D. V roce 2011 získal Stratasys jiného výrobce 3D tiskáren, společnost Solidscape Inc. Podle zprávy „Wohlers Report 2011“ měl v roce 2010 Stratasys 41% podíl na trhu a byl tak již devátý rok po sobě lídrem trhu. Stratasys vlastní patentovaný proces FDM® (Fused Deposition Modeling). Tento proces vytváří funkční prototypy a výrobky přímo z libovolného 3D CAD programu s použitím pevných a odolných průmyslových termoplastů. Společnost má po celém světě více než 285 udělených nebo přihlášených patentů na aditivní technologii výroby. Produkty Stratasys se používají v leteckém, obranném a automobilovém průmyslu, ve zdravotnictví, v obchodních a průmyslových zařízeních, ve školství, v architektuře a ve výrobě spotřebního zboží. Webové stránky: www.Stratasys.com.

# # #

3D Print Pack, uPrint SE a uPrint SE Plus jsou ochranné známky společnosti Stratasys Inc.
uPrint, Dimension, FDM a Stratasys jsou registrované ochranné známky společnosti Stratasys Inc.
Kontakt:

Jana Gabrielová
Account Manager
jana.gabrielova@pram.cz
www.pram.cz
224913000


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 12. 2011 10:54
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.