Stínový ministr Chládek se setká se zástupci WIFI International | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Stínový ministr Chládek se setká se zástupci WIFI International


Praha - V úterý 6 listopadu 2012 v 15 hodin se na půdě Senátu odehraje důležité setkání. Stínový ministr školství Marcel Chládek se tu setká s Herbertem Stemperem, zástupcem WIFI International, vzdělávacího institutu rakouské hospodářské komory.

„Setkání je dalším krokem v mobilizaci snah o reformu českého učňovského školství. Tyto aktivity inicioval sám senátor Chládek, který založil v Senátu pracovní skupinu, jež bude problém dlouhodobě řešit,“ vysvětluje ředitele české pobočky největší vzdělávací agentury ve střední Evropě WIFI Tomáš Zdechovský

Největší rakouský poskytovatel vzdělávání podpoří Chládkovy snahy

Úzká spolupráce mezi mezinárodní sítí vzdělávacích agentur WIFI a pracovní skupinou stínového ministra školství vznikla na základě opakovaných výzev rakouských firem, že pokud české školství nezačne produkovat kvalitnější absolventy učňovských oborů s rozsáhlejší praxí, přesunou své investorské aktivity do jiných lokalit.
„Jako ředitele české pobočky sítě WIFI mě velmi těší snaha skupiny okolo senátora Chládka reformovat české učňovské školství. Jako rakouská společnost se denně setkáváme se zprávami z rakouských firem, že absolventům chybí tolik potřebná praxe a zkušenosti. V tomto smyslu chceme pracovní skupině předat know-how z Rakouska,“ komentuje situaci ředitel WIFI Czech Republic Tomáš Zdechovský.

Mluvte německy, vyzývají nejen Rakušané

Dalším bodem společného jednání stínového ministra Chládka a zástupce WIFI International Herberta Stempera budou plánované změny státních maturit. Konkrétně se jednání dotkne skládání zkoušky z cizího jazyka. Senátní pracovní skupina v čele s Chládkem prosazuje, aby měli studenti možnost volit si cizí jazyk, ze kterého zkoušku složí.
„Dávno už neplatí, že nejdále dojdeme s angličtinou. Investorské aktivity zahraničních firem, a zvláště těch německých a rakouských, velí, aby naši studenti pilovali i další jazyky – zvláště němčinu, ale třeba i stále potřebnější ruštinu,“ uzavírá Zdechovský. Výsledkem zítřejšího jednání bude dohoda o dalším postupu pracovní skupiny.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 6. 11. 2012 8:23
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.