Stávka – pracujeme, nudíme se, stávkujeme... | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Stávka – pracujeme, nudíme se, stávkujeme...


Stávka – pracujeme, nudíme se, stávkujeme... Opravdu někdy mám dojem, že nejsem schopen pochopit v době recese a propadu veřejných rozpočtů v celém světě proč máme poslouchat a naslouchat lidem, kteří mají zajištěné své aměstnání a příjem díky platičům daní ze sféry zisku. Na druhou stranu, velmi si vážím práce všech, kteří pracují pro blaho všech. Tedy pakliže se zamyslím nad prací policistů, řidičů veřejné dopravy a občanů pracujících ve zdravotnictví mám pocit, že jejich vedoucí v odborových svazech tak trochu nechápou proč je odborový předák odborovým předákem. Má totiž chránit základní práva pracujících, ale nemůže a nesmí ohrožovat ekonomiku státu, který musí být schopen vždy zajistit těmto lidem jejich mzdy a platby pojištění.

Stávka – pracujeme, nudíme se, stávkujeme...

Opravdu někdy mám dojem, že nejsem schopen pochopit v době recese a propadu veřejných rozpočtů v celém světě proč máme poslouchat a naslouchat lidem, kteří mají zajištěné své aměstnání a příjem díky platičům daní ze sféry zisku.

Na druhou stranu, velmi si vážím práce všech, kteří pracují pro blaho všech. Tedy pakliže se zamyslím nad prací policistů, řidičů veřejné dopravy a občanů pracujících ve zdravotnictví mám pocit, že jejich vedoucí v odborových svazech tak trochu nechápou proč je odborový předák odborovým předákem. Má totiž chránit základní práva pracujících, ale nemůže a nesmí ohrožovat ekonomiku státu, který musí být schopen vždy zajistit těmto lidem jejich mzdy a platby pojištění.

V rámci podnikání je totiž situace trochu jiná. Podnikatelé stávkovat nemohou. Podnikatelé totiž musí chránit své zaměstnance a poskytovat jim vždy řádné platby takovým způsobem, aby dpovídal daným zákonům a pravidlům ekonomiky danné firmy či organizace a z toho plynou povinosti daného podnikatele. Proč se státní firmy a proč se stát nechová jako podnikatel. Stát a republika je firma, která zajišťuje základní standart svým občanům a proto platíme daně a veškeré ostatní poplatky při jednání na úřadech a na cestách do zaměstnání.

S tímto lehkým večerním rozborem mne napadá myšlenka, že jediným způsobem jak odpovědět na otázku co je to stávka není jednoznačná odpověď. Stávka může být jistě provedena v době kdy je ohrožena svoboda občanů. Tak asi ano, toto si dovedu představit.

Například si dovedu představit, jít do stávky kdyby chtěl stát zdanit vzduch, který dýcháme či sluneční svit, kterým se všichni opalujeme a pak by si takovou daňí vynucoval prostředky, které budou omezovat osobní svobodu jednotlivce.

V tuto chvíli tedy asi není důvod stávkovat, pakliže se nejedená o způsob nátlaku na rozpočet naší země. Jestli tedy jde o mocenský boj, pak stávku chápu a rozumím ji. Každý kdo v době krize nepochopí, že je to situace dna a je docela logické, že na dně je velmi těžko i dýchat, je třeba si uvědomit, že další vývoj ekonomiky pak bude jen dalším prohloubením a oddálením střetu, který již nebude možné kontrolovat.

Na druhou stranu je jasné, že výhled emokratického myšlení ve světě ztrácí vliv a právě jen díky nezodpovědnému chování těch nejmocnějších skupin ve světě. Proč to dělají – jednoduše jen pro
to, že je to baví. Jsou vidět a mají vliv. A tak téma stávky vždy zviditelní a dokáže přitáhnout média. Nám obyčejným lidem tedy nezbývá nic jiného, že si v době stávky zařídíme dovolenou a budeme v přírodě nebo restauraci popíjet svůj oblíbený drink.

Filip Rajchart
www.hnuti-ano.cz

Kontakt:

Filip Rajchart
zakladatel politického hnutí ANO
hnutiano@gmail.com
http://www.hnuti-ano.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 6. 2011 12:42
Kategorie: Politika
Název zdroje: politického hnutí ANO (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Autentická Neutralistická Organizace
\
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.