Stále více živnostníků a firem je vidět na internetu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Stále více živnostníků a firem je vidět na internetu


V rámci soutěže „Web roku 2011“, která probíhá jako partnerská kategorie soutěže „Firma roku“, hodnotila společnost Mediatel webové stránky skoro šesti tisíců živnostníků a firem v cele České republice a zjistila, že od roku 2010 nastalo 15% zlepšení ve webové prezentaci těchto subjektů.

V rámci projektu Web roku hodnotí odborná porota společnosti Mediatel design stránek, jejich uživatelskou přístupnost, optimalizaci stránek pro vyhledavače a technické zpracovaní stránek. Společnost Mediatel
se dlouhodobě zabývá komplexním internetovým řešením právě pro male a střední podnikatele, čili hlavni důraz hodnoceni byl kladen pravě na to, zda webové stránky přivedou svým vlastníkům co nejvíce zákazníků.

Soutěž Web roku probíhá již druhým rokem a výsledky jednotlivých ročníků ukázaly nárůst zájmu o webové prezentace. V roce 2010 se do soutěže Firma roku přihlásilo 4 125 živnostníků a firem, ze kterých alarmujících 48 % mělo webové stránky v neodpovídající kvalitě, nebo vůbec. V roce 2011 bylo zaznamenáno 5 849 soutěžících a pouhých 33 % z nich bylo v neodpovídající kvalitě, nebo neměli stránky vůbec. Nárůst kvalitních webových prezentaci se během jednoho roku zvýšil o 15 %.

Při porovnávání jednotlivých krajů je největší počet kvalitních webových stránek v hlavním městě Praha, které je následováno Středočeským, Jihočeským a Olomouckým krajem. Překvapivě kraje s nejnižším počtem webových stránek v rámci účastníků soutěže Firma roku jsou Plzeňsky a Karlovarsky kraj, těsně následované Vysočinou.

Také stále panuje pravidlo, že to jsou mnohem více firmy, které se snaží svou webovou prezentaci upoutat, a živnostnici jsou daleko za nimi. V rámci oborových webů mají nejhorší průměr ubytovací zařízeni
a pohostinství, nejlepší zase subjekty zabývající se médii a reklamou.

Společnost Mediatel poskytuje široké portfolio marketingových nástrojů pro efektivní podporu pro malé
a střední podnikatele. Nabídka společnosti je rozčleněna do tří úrovní – první zajišťuje, aby klienti našli,
co hledají, druhá, aby podnikání bylo vidět více než konkurence, a třetí se zaměřuje na odlišeni firmy
od konkurence. Proto si dává za dlouhodobý cíl edukaci malých a středních podnikatelů v oboru internetového marketingu a jeho důležitost v dnešní době.


Více výsledků naleznete na stránkách www.internet123.cz v sekci Proč jsou webové stránky důležité.
Kontakt:

Jana Bartakova
Account Manager
jana.bartakova@bigfishco.cz
www.mediatel.cz
+420 602 756 387


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 1. 2012 13:31
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Mediatel (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Mediatel poskytuje široké portfolio marketingových nástrojů pro efektivní podporu podnikání. Přivedeme Vám nové zákazníky pomocí unikátního mixu různých komunikačních kanálů. Portfolio společnosti Mediatel pokrývá kompletní škálu médií a mediálních nástrojů od tištěné inzerce, přes webové stránky a sociální sítě, až po reklamu na internetu.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.