Stále více firem testuje znalosti svých zaměstnanců | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Stále více firem testuje znalosti svých zaměstnanců


STÁHNOUT OPVK_hor_zakladni_logolink_RGB_cz.png (maximální velikost 0,5 MB)

Hradec Králové – Nejen vzdělávací agentury v České republice se dlouhodobě potýkají s problémem, jak zjistit úroveň znalostí účastníků kurzů před jejich absolvováním. Stejný problém řeší i personalisté firem při výběrových řízeních. Nechtějí naletět kandidátům, kteří ve svém životopise tvrdí víc, než je skutečně pravdou. Celorepublikovým trendem se tak nově stává certifikované testování.

„V běžné praxi nám nejvíce chybí možnost otestovat uchazeče, kteří se nám na kurzy hlásí. Podle našeho názoru a zkušeností chybí v České republice platforma, skrze kterou by bylo možné testy zadávat, nebo se otestovat rovnou online, a díky které by proces testování zaměstnanců nebo uchazečů o kurzy byl daleko jednodušší,“ komentuje situaci v oblasti testování Jiří Pašek, odborný lektor ze společnosti SoftGate.

Stohy papírů a vypsané tužky nahradí testy na počítači
Už dnes je možné se setkat s pokrokovými firmami, které během výběrových řízení v první fázi rozešlou kandidátům odkazy na jimi vytvořené testy umístěné na internetu, jejichž výsledky jim pak poslouží jako předvýběr uchazečů pozvaných na ústní pohovor.
„Věřím tomu, že v budoucnu by měl mít každý možnost zjistit online úroveň svých znalostí v různých oblastech. I tak se dá předejít tomu, aby kandidáti do svých životopisů uváděli zkreslené údaje. Často se setkávám s nadhodnocenými údaji například o úrovni jazykových znalostí. Přitom test na prvním průkopnickém portálu mojeznalosti.cz mi dá reálný obrázek do několika minut,“ uzavírá Pašek, odborný lektor společnosti SoftGate s.r.o., která iniciuje snahy o zlepšení úrovně testování za podpory projektu "Rozšíření nabídky a kvality vzdělávacích služeb společnosti SoftGate s.r.o. (reg. číslo projektu: CZ.1.07/3.2.10/03.0020)".
Kontakt:

Ing. Jiří Pašek
odborný lektor
jiri.pasek@softgate.cz
http://www.softgate.cz/
+420 777 589 496
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 5. 2013 9:49
Kategorie: Personalistika
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.