Stahování 60 W žárovek: Dejte šanci novým technologiím! | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Stahování 60 W žárovek: Dejte šanci novým technologiím!


Ukončení výroby 60W žárovek v Evropské unii k 1. září 2011 je dobrá příležitost k tomu, pustit do svého života moderní technologie. Společnost Philips, jednička na světovém trhu osvětlovací technologií, nabízí široké portfolio produktů založených na třech hlavních technologiích – halogenové žárovky, úsporné zářivky nebo světelné zdroje založené na technologii LED.

„Nevýhoda klasických žárovek je hlavně v tom, že při jejich použití se více než 90 procent elektrické energie mění na teplo a pouze 10 procent na světlo. Kromě přínosu pro životní prostředí a energetické úspornosti, nabízí moderní osvětlovací technologie také mnohem širší možnosti pro výběr vlastností osvětlení, čímž mohou zákazníci dosáhnout přirozenějšího prostředí v interiérech“, říká Antonín Melč, Regional Product Manager Lamps & LE, Philips Česká republika s.r.o.

Spolehlivá halogenová alternativa

Technologicky nejblíže starým edisonkám stojí halogenové žárovky, u Philipsu označované jako řada EcoClassic. Tyto světelné zdroje dosahují zhruba třetinové úspory energie, takže světelného ekvivalentu 60W žárovky dosáhnete při příkonu 42W. Životnost je v průměru dvojnásobná (2000 hodin), žárovka má okamžitý náběh na plný světelný výkon a umožňuje plynulou regulaci příkonu například pro oblíbené stmívače. Také světelná charakteristika je velmi podobná tradiční žárovce.

Klasická úsporka

Úsporné světelné zdroje, lidově úsporky, prošly za posledních několik let bouřlivým technologickým vývojem. Zákazníci si u Philipsu mohou vybrat z různých tvarově odlišných produktových řad, přičemž každá z nich nabízí modely s různou teplotou světla, ať už preferují světlo blízké svou charakteristikou dennímu, nebo naopak útulné teplé světlo klasických žárovek. Jednotlivé řady nabízí životnost až 20 000 hodin a oproti žárovkám dosahují úspory 80 % energie. Klasickou 60W žárovku proto nahradí model s příkonem 14 15W.

Budoucnost jménem LED

Společnost Philips je světovým lídrem vývoje LED světelných zdrojů. Díky této moderní technologii nabízí světelné zdroje řady MASTER LEDbulb tvar podobný klasickým žárovkám, úsporu 80 % energie a až 25 000 hodin provozu v případě 12W modelu. Světelné zdroje LED nabízí okamžitý náběh na plný výkon a naprostou kontrolu nad teplotou světla. Navíc při použití různých barevných variant LED osvětlení je možné dosáhnout velmi zajímavých a kreativních efektů při osvětlení prostor.Klasické 60W žárovky se loučí

Členské státy regulačního výboru Evropského parlamentu schválily v prosinci 2008 implementaci směrnice 2005/32/ES, která se týká ekologických požadavků pro všesměrové světelné zdroje pro domácnosti. V Evropské unii proto probíhá od 1. září 2009 postupné stahování čirých žárovek, které začalo stahováním žárovek s výkonem 80W a vyšším. V letošním roce stahování dále pokračuje a od 1. září 2011 dojde ke stažení žárovek s výkonem 60W.

Náhrada starých technologií za nové s sebou nese důležité ekologické i ekonomické aspekty. Stahováním uvedených produktů dochází k podstatnému urychlení zavedení efektivních řešení na evropském trhu s osvětlovací technikou. To vede k přímým provozním a finančním úsporám a současně ke snížení nepřímých nákladů na údržbu díky delší životnosti světelných produktů založených na moderní technologii.
Kontakt:

Ondřej Peterka
peterka@fleishman.com


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 31. 8. 2011 14:19
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Philips (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
O společnosti Royal Philips Electronics
Royal Philips Electronics of the Netherlands (NYSE: PHG, AEX: PHI) je společností zaměřující se na zlepšování kvality života pomocí inovací. Jako vedoucí společnost v oblastech zdravotní péče, životního stylu a osvětlovací techniky propojuje Philips technologie a design s cílem vytvářet produkty, které vychází z potřeb spotřebitelů a jsou v souladu s filosofií firmy „Sense and Simplicity“. S centrálou v Holandsku, zaměstnává Philips přibližně 119 000 zaměstnanců ve více než 60 zemích světa. Obrat společnosti 25,4 miliard EUR v roce 2010 řadí společnost jako vedoucí firmu v oblastech léčby srdečních onemocnění, akutní a domácí péče, energeticky úsporné osvětlovací techniky a výrobků souvisejících s moderním životním stylem a pohodlím spotřebitelů. Novinky týkající se společnosti Philips najdete na internetové stránce www.philips.com/newscenter.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.