Spotřebitelskému chování se učí už děti v mateřské školce | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Spotřebitelskému chování se učí už děti v mateřské školce


Jak neplýtvat s jídlem, jak poznat dobrou hračku a kam s tou, která je už rozbitá, jaké potraviny jsou zdravé a které naopak našemu tělu škodí. To jsou jen některá z mnoha témat, o kterých se dětí učí v mateřských školách. Pedagogové a psychologové si od toho slibují, že děti mnohem lépe připraví na vstup do současného reálného života.

„Pro učitelky mateřských škol není jednoduché připravovat aktivity pro děti se spotřebitelskými tématy a zodpovědným přístupem k okolí. Snažíme se jim pomoci, proto jsme připravili na letošní podzim metodiku a soutěž, která trvá do poloviny prosince. Zapojila se také mateřská a rodinná centra včetně rodičů a velmi si to pochvalují,“ přibližuje Lenka Petýrková z občanského sdružení Budulínek.

Nový časopis pro mateřské školy pomáhá ve výuce
Občanské sdružení Budulínek vydává nově časopis LUSK, který je určený pro paní učitelky a pány učitele v mateřských školách a pro koordinátory mateřských center. „V časopise nabízíme návrhy zajímavých aktivit a kreativní metodiky pro práci s dětmi. Setkávám se s velmi pozitivní zpětnou vazbou ze školek a mateřských center, děti se údajně těší na každou další hodinu,“ říká Lenka Petýrková. Časopis obsahuje metodické části také odborné články k jednotlivým tématům, jako je vhodné a zdravé obouvání dětí, výběr bezpečné hračky, návody, jak reklamovat zmetky a nekvalitní výrobky pro děti nebo tipy na zdravé stravování dětí.

Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 8. 12. 2011 9:43
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.