Spotřeba vína stále roste. Doháníme evropský průměr | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Spotřeba vína stále roste. Doháníme evropský průměr


Velké Pavlovice/Brno – U Čechů jednoznačně vyhrávají na oblibě bílá vína. První příčku si už několik let drží Rulandské šedé. Módní trendy v poslední době vynesly na výsluní růžové víno. Z červených vín si dlouhodobě udržuje velký zájem Frankovka a Modrý Portugal. Statistiky ukazují, že spotřeba vína každoročně stoupá. Abychom dosáhli evropského průměru, musel by každý vypít ještě o pět litrů vína za rok víc.

„Módní trendy ovlivňují oblečení, hudbu, způsoby trávení volného času, ale také pití vína. Češi jsou velmi stálí, co se týče pití bílého a červeného vína. Preferují bílá vína a v oblibě mají lehké ovocné chutě, které osvěží zvláště v létě,“popisuje obchodní ředitel moravské vinařské společnosti Vinium Velké Pavlovice Tomáš Bína. Mezi spotřebiteli se upevňuje trend, kdy se odvracejí od těžkých alkoholických vín a dávají raději přednost lehkým vínům. To je také jeden z důvodů prosazení růžového vína.
Vedle oblíbeného Rulandského šedého spotřebitelé vyhledávají také Veltlínské zelené a Müller Thurgau. „Modrým hroznům se nejlépe daří v oblasti Velkopavlovicka. Jsou zde nejvhodnější klimatické podmínky, což se odráží ve vínu,“ vysvětluje Tomáš Bína.
Od roku 1989 se spotřeba vína každoročně zvyšuje o několik procent. Sami vinaři se shodují, že o pití vína je mezi Čechy stále větší zájem. „Je to i tím, že víno má prokazatelné zdravotní účinky,“ říká Bína. Pokračující nárůst předpovídají moravští vinaři i v letošním roce.
Předběžné odhady letošní úrody naznačují, že rok 2011 bude na víno velmi dobrý.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 26. 7. 2011 8:46
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.