Spolupráce Software602 a města Děčín se jako jediný projekt ve veřejné správě dostala mezi nejlepší IT projekty roku 2010 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Spolupráce Software602 a města Děčín se jako jediný projekt ve veřejné správě dostala mezi nejlepší IT projekty roku 2010


Mezi sedm finalistů soutěže IT projekt roku vyhlášené sdružením IT manažerů CACIO byl zařazen pouze jediný projekt státní správy a samosprávy. Je jím elektronizace vnitřních a vnějších procesů magistrátu města Děčín. Rozhodla o tom porota vedená profesorem Zdeňkem Molnárem z ČVUT.

Projekt realizovaný v Děčíně radikálně zvyšuje komfort služeb nabízených občanům a podnikům. Ti, kdo mají datovou schránku nebo elektronický podpis, už prakticky nemusí chodit na úřad, ale administrativa je radikálně zjednodušena i pro ostatní. Hlavním přínosem z hlediska úřadu je skutečnost, že dostává veškerá podání správná, bez chyb a kromě elektronických originálů přicházejí i strukturované data přímo do informačních systémů. V současné době je takto pokryto asi 70 různých typů podání (formulářů).

Uvnitř úřadu byly elektronizovány činnosti jako příprava materiálů rady, schvalování faktur, vytváření různých výkazů apod. Vnitřní i vnější procesy jsou pokryty jediným formulářovým řešením, jehož srdcem je Software602 Form Server. „Jedná se o systém otevřený v tom smyslu, že úřad může pokrývat neomezené množství dalších procesů a agend. Může se jednat o agendy interní i takové, které jsou založeny na komunikaci s občany, podniky nebo podřízenými organizacemi,“ uvedl ředitel divize významných zákazníků v Software602 Antonín Drahovzal. „Jak často říkáme, naší vizí je úřad elektronický uvnitř i navenek. A právě to se podařilo v Děčíně. Hlavně proto, že zde pracují lidé, kterým opravdu záleží na tom, aby se věci dělaly správně a efektivně.“

Soutěž byla vyhlášena sdružením IT manažerů CACIO za podpory dalších partnerů - ICT Unie, České společnosti pro systémovou integraci a Vysoké školy manažerské informatiky a ekonomie. Další oceněné projekty proběhly ve firmách Unipetrol, Budějovický Budvar, ECP (operátor belgické přenosové soustavy), Škoda Auto a dvou fakultních nemocnicích.
Kontakt:

Petr Hampl
PR
petr.hampl@bogart-company.com
www.602.cz
603327556


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 3. 2011 23:02
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Software602 (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Software602 patří ke středoevropské špičce v oblasti elektronizace dokumentů a elektronizace procesů. Zákazníky společnosti Software602 jsou střední a větší organizace ve všech sektorech trhu. Firma je jedním z klíčových dodavatelů českého eGovernmentu a realizovala také stovky projektů v podnikové sféře. Pro své zákazníky dodává řešení založená na oběhu inteligentních formulářů a tvorbě elektronických dokumentů se zachováním právního účinku. Využívá k tomu nejen vlastní produkty, ale i produkty třetích stran. Těží při tom z rozsáhlých praktických zkušeností, dobré znalosti legislativy a z ověřené schopnosti řídit složité projekty, kde často spolupracuje s významnými systémovými integrátory.

Firma Software602 byla založena v roce 1991 a po celou dobu své historie patřila mezi nejvýznamnější hráče na českém trhu. Získala řadu místních i mezinárodních ocenění a je certifikována podle mezinárodní normy řízení kvality ISO 9001:2008. Software602 působí všude tam, kde elektronizace dokumentů a procesů pomáhá dosáhnout obchodních a provozních cílů rychleji, efektivněji a s nižší chybovostí než dříve.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.