Spolupráce škola - firma má formu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Spolupráce škola - firma má formu


Konkrétní obrysy dostává spolupráce studentů SPŠ Ostrov a nástrojárny WITTE Automotive v Nejdku. Firma zadala studentům 4.ročníku pod vedením vyučujícího Ing. Ptáčka projekt výroby zásuvkové desky pro všechny formy s horkými systémy.

„V listopadu jsme zvažovali varianty vyrábět si zásuvkové desky vlastními silami nebo tento projekt zadat studentům SPŠ Ostrov a navázat s nimi dlouhodobou výrobní spolupráci. Zvolili jsme krok druhý a věříme, že studenty naučíme myslet a pracovat jako budoucí konstruktéry a nástrojaře. Pro každou naši formu s horkými systémy musí vyrobit dle námi dodaného výkresu a 3D dat přesnou zásuvkovou desku. Přišli s nápadem na jiný materiál než je námi standardně používaný dural,“ říká Miroslav Lusk, který spolupráci z nástrojárny – konstrukce WITTE Automotive koordinuje.
Před Vánocemi studenti pod vedením Ing. Jana Ptáčka dodala do WITTE Automotive v Nejdku první prototyp. Ten nyní prochází zkušebními testy s důrazem na vlastnosti (tepelnou odolnost) navrženého materiálu. Zkoušky specialisté z nástrojárny a technologie plastů dokončí v průběhu února. V případě, že materiál vyhoví, rozjede se spolupráce mezi SPŠ Ostrov a WITTE Automotive v Nejdku naplno. „Předpokládáme, že by studenti mohli pro naše formy vyrobit v průměru desítku zásuvkových desek ročně. Výhodou pro nás není jen dlouhodobá spolupráce s partnerskou školou, ale především chceme poznat talentované a aktivní studenty. Oni dostanou šanci nahlédnout do reálné výroby a získat cenné zkušenosti,“ dodal Lusk.

Co očekává SPŠ Ostrov od této konkrétní spolupráce, která právě dostává formu doslova a do písmene? Ing. Ptáček a studenti shrnují: „V pilotním projektu jsou zapojeni dva studenti čtvrtého ročníku oboru strojírenství. Generační výměnu máme zajištěnu výukou programování CNC strojů ve 2. a 3.ročnících. Studenti vyráběli prototyp zásuvkové desky na frézce FCS 28 CNC v naší dílně CNC z tzv. modelářského dřeva (ProLab 65). Hlavní předností pro studenty je, že řeší konkrétní zadání z praxe a s ním spjaté problémy, to v žádné učebnici nenajdete.“
Studenti dodávají: „Museli jsem vymyslet upínání, drsnost obrobeného povrchu nebo tolerance. Mít teoretické znalosti neznamená, že je umíte Jsme opravdu pyšní na výsledek naší práce: naše dílo bude součástí funkčního celku u vstřikolisu ve WITTE Automotive.“

Rychlý kontakt pro studenty:
Tel. 359 016 989
E-mail: student@witte-automotive.cz
Dotazníky si je možné vyžádat emailem nebo vyzvednout a odevzdat také osobně na recepci společnosti v Nejdku.
Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 17. 1. 2012 14:06
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: WITTE Nejdek, spol. s r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
WITTE Automotive v Nejdku je předním českým výrobcem zamykacích systémů a klik pro automobilový průmysl.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.