Společnost CISCO Systems se stává součástí Schneider Electric platformy EcoStruxure, díky partnerské integraci technologie „EnergyWise“ | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Společnost CISCO Systems se stává součástí Schneider Electric platformy EcoStruxure, díky partnerské integraci technologie „EnergyWise“


Společnosti CISCO Systems a Schneider Electric budou moci díky vzájemné integraci systémů nabídnout svým zákazníkům ještě vyšší úspory ve spotřebě energií.

Senior Vice President ze segmentu strategie automatizace budov Jean-Yves Blanc řekl:
“Naši zákazníci se chtějí orientovat na hlavní aktivity svého byznysu a ostatní mít snadno a nákladově efektivním způsobem pod kontrolou. Energie jsou jedním z důležitých provozních nákladů, které jsme jim schopni pomoci zredukovat a ovládat prostřednictvím propojení systémů monitoringu a řízení spotřeby elektrické energie přes IP sítě. To je přesně to o čem je „EcoStruxure / EnergyWise.“ Jsme potěšeni, že se můžeme v tomto smyslu spojit se špičkovým specialistou v IT komunikacích jako je právě CISCO a přinést tím vzájemný prospěch našim zákazníkům. Toto je skutečný proces konvergence IP technologií na nejvyšší úrovni. Schneider Electric je hrdý na to, že si CISCO vybralo právě naši společnost jako specialistu v oblastech energetického managementu budov, infrastruktury a průmyslových procesů.

Petr Motýl, Vicepresident Automatizace budov společnosti Schneider Electric v České republice uvádí: "Dnes jsme schopni šetřit až 30% energií v residenčních, komerčních i průmyslových budovách díky monitoringu a automatizaci pro řízení energetických toků. Prostřednictvím EcoStruxure a jednoduché a efektivní komunikační platformy EnergyWise budeme schopni zákazníkům nabídnout další snížení spotřeby energií."


EcoStruxure je systémová architektura aktivního řízení spotřeby energie od elektrárny po zásuvku. Systémová architektura EcoStruxure vám umožní vidět, měřit a ovládat spotřeby energií ve vašem datovém centru, průmyslové továrně, budově a energetické infrastruktuře s garantovanou kompatibilitou a integrovaným zabezpečením napříč kritickými oblastmi.


Základem EnergyWise je inteligentní IP síť se switchi a koncovými zařízeními schopnými monitorovat, řídit, regulovat a tím snižovat spotřebu energie u zařízení jako jsou IP telefony, bezdrátové AP a v dalších fázích též PC, kancelářská osvětlení, klimatizace či vytápění a dalšího vybavení kancelářských budov. EcoStruxure/EnergyWise je otevřenou technologií, kterou budou moci využít další výrobci a dodavatelé kancelářské techniky či vybavení budov.

Uvedená technologie by podle představitelů CISCO a zákazníků, kteří se účastní pilotních projektů, mohla nabídnout až třicetiprocentní celopodnikové úspory energie.
Filozofií EcoStruxure/EnergyWise je poskytnout trojici základních funkcí:
Měření - informace o spotřebě zařízení připojených k síti /telefony, AP, PC, systémy budov/
Report - zobrazení energie a úspor, korelace spotřeby a zásahů (vizualizace)
Regulace - nastavení pravidel pro zapínání a vypínání zařízení apod.

O společnosti Schneider Electric
Společnost Schneider Electric, globální specialista na energetický management, podniká ve více než 100 zemí. Nabízí integrovaná řešení v různých segmentech trhu. Zaujímá přední pozici v oblastech správy energie a infrastruktury, automatizovaných systémů pro budovy, datová centra a sítě. Silnou pozici zaujímá také v oblasti domovních elektroinstalací.
Firma má více než 100 000 zaměstnanců. V roce 2010 dosáhla obratu 19,6 miliardy eur.

Více informací na www.schneider-electric.com

Kontaktní osoby:

Kateřina Hubálková
Schneider Electric CZ
Specialista marketingové komunikace
Thámova 13
186 00 Praha 8 - Karlín
Telefon: +420 281 086 601
Fax: +420 281 088 670
katerina.hubalkova@cz.schneider-electric.com


Jitka Cenková
21 EURO, s. r. o.
komunikační agentura
Hošťálkova 1a/392
169 00 Praha 6
Tel.: +420 222 323 451
Fax: +420 222 323 477
Mobil: +420 602 684 840
Email: jitka.cenkova@21euro.cz
Kontakt:

Jana Vlčková
jana.vlckova@21euro.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 28. 6. 2011 10:18
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: 21euro, s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.