Společnost Centrum Vysočina věnovala dar bohemistům v Užhorodě | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Společnost Centrum Vysočina věnovala dar bohemistům v Užhorodě


Havlíčkův Brod, 14. 1. 2015 - Obecně prospěšná společnost Centrum Vysočina z Havlíčkova Brodu podpořila společně s partnery vyučování českého jazyka a literatury na Užhorodské národní univerzitě.

V úterý 13. ledna předali zástupci Kraje Vysočina v rámci své pracovní cesty do Užhorodu odborné jazykové a literárněvědné knihy pro nově se utvářející katedru bohemistiky na zdejší univerzitě.

„Na podzim nás oslovila Julia Yusyp z užhorodské univerzity, zda bychom nepomohli při zajištění odborné literatury na výuku českého jazyka a literatury. V současnosti mají v Užhorodě jedenáct studentů v prvním a druhém ročníku, kteří studují češtinu. Díky našim partnerům, kterými jsou Ústav pro jazyk český v Praze, nakladatelství Didaktis a Kraj Vysočina, se podařilo shromáždit odborné jazykové a literární knihy za několik desítek tisíc korun,“ popisuje začátek pomoci Milan Pilař z obecně prospěšné společnosti Centrum Vysočina. Během několika měsíců se podařilo získat desítky titulů a na Ukrajinu tak putovalo šest velkých krabic zaplněných literaturou.
Slavnostního předání daru se účastnil v prostorách školy také rektor univerzity, prorektorka pro mezinárodní vztahy a děkanka.

„Mezi naší katedrou a Krajským úřadem v Jihlavě se díky současné návštěvě navázala spolupráce. Jednali jsme o mnohém, ale nejvážnější je skutečnost, že nový obor český jazyk a literatura bude mít budoucnost. Rektor slíbil, že otevře na univerzitě samostatnou katedru bohemistiky, nyní jsme při katedře slovakistiky,“ doplnila Julia Yusyp z katedry bohemistiky. Mladí bohemisté budou také mít možnost zúčastnit se v srpnu 2015 Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského, kterou Centrum Vysočina, o. p. s., pořádá už po jedenácté.

„Nyní připravujeme druhou fázi sbírky, rádi bychom mladým bohemistům v Zakarpatském regionu pomohli se získáváním české beletrie, kterou ke svému studiu potřebují,“ uzavírá Milan Pilař. Sbírku chtějí v Havlíčkově Brodě uspořádat na jaře letošního roku.

Více informací:
Milan Pilař
mobil: +420 724 767 164
e-mail: milan.pilarhb@centrum.cz

Centrum Vysočina, o. p. s.
B. Kobzinové 2020
580 01 Havlíčkův Brod
http:// www.centrumvysocina.cz, www.letnizurnalistickaskola.cz
e-mail: centrumvysocina@centrum.czKontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 1. 2015 9:24
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.