Sopranistka a varhaník v Opočně | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Sopranistka a varhaník v Opočně


Koncertem sopranistky Gabriely Eibenové a varhaníka Adama Viktory bude pokračovat cyklus koncertů Opočno hudební

Následující koncert Kruhu přátel hudby Opočenská beseda se uskuteční v pátek 15. července 2011 od 19:30 hodin v Mariánském kostelíku. Původně plánovaný koncert držitele ceny Thálie barytonisty Romana Janála a varhaníka Pavla Svobody se však ze zdravotních důvodů neuskuteční. Pořadatelé však rychle zareagovali a v přeplněných diářích sólistů se podařilo vyjednat změnu na předem daných termínech koncertů. Posluchači tak o koncert R. Janála a P. Svobody nepřijdou – uskuteční se v pátek 26. srpna 2011.

Naopak vystoupení pana Viktory s paní Eibenovou, které se mělo dle původního dramaturgického plánu uskutečnit až v srpnu, se tedy dočkáme již 15. července.

Těšit se můžeme zejména na skladby raně barokních autorů včetně závažné Toccaty primy od Georga Muffata, ale i na díla Antonína Dvořáka či Franze Schuberta. Vrcholem programu bude modlitba „O domine nostra“ polského skladatele Henrika Góreckého, který zemřel v listopadu 2010. Jeho skladby mají většinou spirituální náměty, vycházejí z katolické víry a Górecki tak bývá řazen mezi autory „spirituálního minimalismu“.

Adam Viktora , absolvent Konzervatoře Plzeň a pražské AMU, vystupoval na hudebních festivalech u nás i v zahraničí, jeho koncertní činnost ho zavedla do většiny evropských zemí, přednášel a koncertoval na varhanních kongresech ve Švédsku a Chorvatsku, nahrává pro Český rozhlas a Českou televizi. Velký zájem věnuje studiu historických varhan a aktivitám usilujících o jejich záchranu a propagaci, působí jako poradce v odborných komisích při restaurování významných historických varhan, publikuje v českém i zahraničním odborném tisku a aktivně spolupracuje na mezinárodním projektu “Varhany - evropská kulturní hodnota”. Od r. 1998 vyučuje varhanní hru na Konzervatoři v Plzni a od roku 2007 také hudební teorii na Pražské konzervatoři. Je zakladatelem a uměleckým vedoucím souboru Ensemble Inégal.

Sopranistka Gabriela Eibenová koncertovala na evropských festivalech, Pražské jaro, Musica Antiqua Brugy, Tage Alter Musik Herne a mnoha dalších, spolupracovala také s Českou filharmonií. Realizovala bezpočet nahrávek pro Český rozhlas, podílela se na 17 CD nahrávkách, zpívala téměř ve všech evropských státech, Izraeli a Japonsku.
Kontakt:

Pavel Svoboda
Dramaturg
pavel.org@centrum.cz
608910461


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 9. 7. 2011 15:50
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Opočenská beseda (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Kruh přátel hudby
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.