Sony získá podíl Ericssonu ve společnosti Sony Ericsson | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Sony získá podíl Ericssonu ve společnosti Sony Ericsson• Firma Sony Ericsson se stane dceřinou firmou ve 100% vlastnictví firmy Sony. Jej produkty se začlení do široké platformy spotřební elektroniky značky Sony
• Tato transakce rovněž přinese firmě Sony rozsáhlou dohodu o vzájemném poskytování licencí a vlastnictví pěti základních skupin patentů
• Ericsson za svůj podíl obdrží částku 1,05 miliardy EUR
• Firmy Sony a Ericsson vytvoří projekt bezdrátového připojení, který bude prosazovat tento způsob připojení napříč různými platformami

Ericsson (burza NASDAQ:ERIC) a firma Sony Corporation („firma Sony“) oznámily, že firma Sony odkoupí 50% podíl Ericssonu ve firmě Sony Ericsson Mobile Communications AB („firma Sony Ericsson“) a učiní tak z tohoto podniku vyrábějícího mobilní zařízení plně vlastněnou dceřinou firmu Sony.
Během uplynulých deseti let se pozornost trhu s mobilními zařízeními přesunula z jednoduchých mobilních telefonů ke smartphonům s pokročilými funkcemi, mezi které patří přístup k internetovým službám a obsahu. Tento obchod je logickým strategickým krokem, který zohledňuje povahu zmiňovaného vývoje a jeho dopad na trh.
To znamená, že se snižují výhody, které Ericssonu plynou ze společného vlastnictví předních celosvětových technologií a portfolia telekomunikačních služeb a podniků vyrábějících mobilní telefony. V současnosti se Ericsson zaměřuje na globální trh s bezdrátovými zařízeními jako celek; na způsoby, jakými může připojení k internetu přinášet výhody občanům, firmám i společnosti nad rámec běžného používání telefonů. Ruku v ruce s výše uvedeným cílem – vytvořit projekt bezdrátového připojení – se budou firmy Ericsson a Sony snažit vyvíjet technologie připojení napříč různými platformami a usilovat, aby s nimi uspěly na trhu.
„Uvedená akvizice představuje pro firmy Sony i Ericsson smysluplný krok a pro spotřebitele, kteří se chtějí připojit k internetu kdekoliv a kdykoliv, bude znamenat změnu k lepšímu. Díky bouřlivě se rozvíjejícímu prodeji chytrých telefonů a získání přístupu k důležitému strategickému duševnímu vlastnictví, především k rozsáhlé dohodě o vzájemném poskytování licencí, uskutečňujeme naši strategii čtyř obrazovek. Můžeme tak rychleji a ve větším měřítku nabízet spotřebitelům smartphony, notebooky, tablety a televizory, které se budou schopny vzájemně bez problémů propojit a otevřít tak nové světy internetové zábavy. Do této oblasti patří i vlastní internetové služby Sony, které uživatelé s nadšením využívají, jako například síť PlayStation Network a síť Sony Entertainment Network,“ prohlásil pan Howard Stringer, předseda představenstva firmy Sony a její výkonný ředitel a prezident. Pan Stringer rovněž poznamenal, že tato akvizice zvýší efektivitu provozu firmy Sony mimo jiné v oblasti techniky, vývoje sítí a marketingu. „Pomůžeme občanům užívat si veškerého námi nabízeného obsahu – od filmů po hudbu a počítačové hry – prostřednictvím celé řady našich zařízení, způsobem, který nedokáže nabídnout žádná jiná firma.“
„Před deseti lety, kdy jsme vytvářeli společný podnik a propojili poznatky o spotřební elektronice Sony se zkušenostmi Ericssonu v oblasti telekomunikačních technologií, se jednalo o ideální spojení, které podpořilo vývoj tradičních mobilních telefonů. Činíme obdobně logický krok, kdy firma Sony odkupuje náš podíl ve firmě Sony Ericsson a začlení tuto značku do své široké nabídky spotřební elektroniky. Naše firma se nyní prostřednictvím divize výzkumu a vývoje a portfolia vůdčích patentů v oblasti telekomunikací více zaměří na realizaci propojení všech zařízení, aby dosáhla skutečně propojeného světa,“ prohlásil Hans Vestberg, prezident a výkonný ředitel Ericssonu.
Když firma Sony Ericsson zahájila k 1. 10. 2001 svou činnost, spojila ztrátové podniky vyrábějící mobilní telefony značek Ericsson a Sony. Následoval úspěšný obrat ve vývoji a tato firma získala díky vývoji klasických mobilních telefonů vůdčí pozici na trhu – propojila osvědčené poznatky o spotřební elektronice značky Sony s vůdčí pozicí Ericssonu v oblasti telekomunikačních technologií. Dobře známými příklady jsou mobilní telefony WalkmanTM a Cyber-shotTM.
Po úspěšném uvedení přístroje P1 na trh v roce 2007 se firma Sony Ericsson brzy uchytila i v odvětví chytrých telefonů. V nedávné době Sony Ericsson úspěšně přešel od nabídky klasických mobilních telefonů k nabídce smartphonů Xperia(TM) využívajících operační systém Android. Do konce třetího čtvrtletí 2011 firma Sony Ericsson získala 11% podíl na trhu (podle objemu prodeje) s telefony využívajícími systém Android, což představovalo 80% objem prodeje produktů této firmy ve třetím čtvrtletí. Během své desetileté existence Sony Ericsson vytvořil zisk v přibližné výši 1,5 miliardy euro a svým mateřským firmám vyplatil dividendu v celkové výši přibližně 1,9 miliardy euro. K předním přístrojům této značky patří „XperiaTM arc“ a „XperiaTM mini“, které v roce 2011 obdržely cenu EISA; v nedávné době byly do nabídky chytrých telefonů přidány modely „XperiaTM PLAY“ a „XperiaTM arc S“.
Oznámený obchod, který schválily příslušné orgány obou firem, bude podle plánu uzavřen v lednu roku 2012 v souladu s obvyklými podmínkami pro uzavírání podobných obchodů, k nimž patří i schválení obchodu regulačními úřady.
Ericsson ocenil svůj 50% podíl ve firmě Sony Ericsson metodou ekvivalence. Po dokončení obchodu nebude Ericsson poskytovat žádné existující záruky související s firmou Sony Ericsson a nebude uvádět firmu Sony Ericsson v účetní rozvaze jako jednu ze svých investic. Výše zmiňovaný obchod navýší kapitál Ericssonu, jehož výše bude upřesněna po uzavření obchodu. Výhradním finančním poradcem Ericssonu u tohoto obchodu je firma SEB Enskilda.
Údaje o firmě Sony Ericsson
Objem prodeje (ve fiskálním roce 2010) 6 294 milionů euro
Čistý zisk (ve fiskálním roce 2010) 90 milionů euro
Počet zaměstnanců 7 500
(prosinec 2010)
Ústředí Londýn
Výzkumná a vývojová centra Peking, Lund, Silicon Valley a Tokio
Podíl na trhu 11 % u smartphonů se systémem Android (3. čtvrtletí fiskálního roku 2011)
80 % prodeje tvoří smartphony (Android)

Poznámky pro redaktory:

Standardní multimediální zprávy společnosti Ericsson jsou k dispozici na: www.ericsson.com/broadcast_room

Tisková zpráva v PDF: http://hugin.info/1061/R/1558488/481600.pdf

Společnost Ericsson je světovým lídrem v oblasti poskytování technologií a služeb telekomunikačním operátorům. Ericsson si drží vedoucí postavení ve 2G, 3G a 4G mobilních technologiích, přičemž v globálním pohledu poskytuje podporu pro mobilní sítě s více než 2 miliardami uživatelů a udržuje si vedoucí pozici také v oblasti řízených služeb. Portfolio společnosti zahrnuje jak mobilní, tak i pevnou telekomunikační infrastrukturu, telekomunikační služby či software. V neposlední řadě do nabídky Ericssonu patří také řešení pro broadband a multimédia určená pro telefonní operátory, velké podniky a mediální průmysl. Sdružené společnosti Sony Ericsson a ST-Ericsson poskytují spotřebitelům mobilní zařízení s širokou nabídkou moderních funkcí.
Ericsson se snaží naplňovat svoji vizi, kterou lze shrnout do hesla „vedoucí hráč na širokém poli komunikace“, a to prostřednictvím inovací, technologií a udržitelných obchodních řešení. Společnost k dnešnímu dni operuje ve 180 zemích světa, kde celkově zaměstnává více než 90 000 zaměstnanců. V roce 2010 Ericsson dosáhl tržeb ve výši 203,3 miliardy SEK. Společnost Ericsson byla založena v roce 1876, její sídlo se nachází ve Stockholmu ve Švédsku. Ericsson figuruje na indexu OMX NASDAQ, Stockholm a NASDAQ New York.
www.ericsson.com
www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/technologyforgood
www.youtube.com/ericssonpress

O firmě Sony
Firma Sony je předním výrobcem audio a video přístrojů, herních a komunikačních zařízení, klíčových přístrojů a produktů využívajících informační technologie určených pro spotřebitele i profesionály. Díky svému podnikání v oblasti hudby, videa, počítačové zábavy a internetového obsahu si firma Sony vytvořila jedinečnou pozici, která jí umožňuje stát se vůdčí světovou firmou nabízející elektroniku a zábavní služby. Ve fiskálním roce končícím 31. 3. 2011 firma Sony vykázala konsolidovaný roční objem tržeb ve výši přibližně 87 miliard dolarů.
Kontakt:

Mária Pošteková
Key Account Manager
maria.postekova@pram.cz
www.pram.cz
224913000


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 31. 10. 2011 17:18
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.