Software602 SecuPIX: Fotografie ze smartphonu nezpochybnitelným důkazem | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Software602 SecuPIX: Fotografie ze smartphonu nezpochybnitelným důkazem


PRAHA (15. prosince 2011) Společnost Software602 uvedla na trh aplikaci Software602 SecuPIX, která umožňuje vytvořit přímo v mobilním zařízení fotografii, o níž bude zřejmé a nezpochybnitelné, že nebyla pořízena ani pozměněna dodatečně. Aplikace je k dispozici pro operační systémy iOS (tedy pro iPhone a iPad) a Android (tedy konkurenční smartphony a tablety).

Software SecuPIX usnadňuje zejména ty situace, kdy je dosud zapotřebí vytvářet protokol nebo jiný obdobný dokument a podepisovat jej svědky. A to zejména při prokazování:

• stavu elektroměru nebo jiného měřícího zařízení ke konkrétnímu dni,
• autorství a termínu vzniku kreativního návrhu,
• stavu vozidla nebo jiného zařízení bezprostředně po havárii,
• postupu práce na stavbě nebo dodávce investičního celku,
• že vada na díle nastala před vypršením záruční doby,
• že bezpečnostní opatření (například montáž zábradlí) nebyly provedeny dodatečně po havárii,
• kteří lidé se účastnili školení,

…a v mnoha dalších situacích.

S aplikací Software602 SecuPIX stačí k vytvoření nezpochybnitelného důkazu několik vteřin. Uživatel situace vyfotografuje tabletem nebo smartphonem, převede fotografii do formátu PDF a připojí k souboru kvalifikované časové razítko.

Kvalifikované časové razítko prokazuje nade vši pochybnost, že:

• ve fotografii nebyla provedena dodatečná změna,
• fotografie existovala v termínu a čase vyznačeném na časovém razítku. Tyto údaje jsou odvozeny od hodin v sídle kvalifikované certifikační autority.

Nástroj Software602 SecuPIX využívá kvalifikovaná časová razítka poskytovaná službou SecuStamp.com, která je rovně provozována společností Software602.

„Je to nástroj pro obyčejné lidi, kteří pracují na stavbách, jezdí auty, řeší množství odebrané elektřiny nebo plynu a podobně. Tomu odpovídá i jeho jednoduchost,“ vysvětlil ředitel divize online služeb a mobilních aplikací ve společnosti Software602 Pavel Durdil. „Zároveň je to ukázkový příklad toho, že nejzajímavější přínosy jsou spojeny s těmi aplikacemi, které nepřenášejí mechanicky funkce z notebooků nebo manažerských telefonů předchozích generací, ale využívají specifických možností nových zařízení.“

Software602 SecuPix je zdarma ke stažení na android market.
Kontakt:

Petr Hampl
PR
petr.hampl@bogart-company.com
www.602.cz
603327556


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 12. 2011 17:03
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Software602 (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Software602 patří ke středoevropské špičce v oblasti elektronizace dokumentů a elektronizace procesů. Zákazníky společnosti Software602 jsou střední a větší organizace ve všech sektorech trhu. Firma je jedním z klíčových dodavatelů českého eGovernmentu a realizovala také stovky projektů v podnikové sféře. Pro své zákazníky dodává řešení založená na oběhu inteligentních formulářů a tvorbě elektronických dokumentů se zachováním právního účinku. Využívá k tomu nejen vlastní produkty, ale i produkty třetích stran. Těží při tom z rozsáhlých praktických zkušeností, dobré znalosti legislativy a z ověřené schopnosti řídit složité projekty, kde často spolupracuje s významnými systémovými integrátory.

Firma Software602 byla založena v roce 1991 a po celou dobu své historie patřila mezi nejvýznamnější hráče na českém trhu. Získala řadu místních i mezinárodních ocenění a je certifikována podle mezinárodní normy řízení kvality ISO 9001:2008. Software602 působí všude tam, kde elektronizace dokumentů a procesů pomáhá dosáhnout obchodních a provozních cílů rychleji, efektivněji a s nižší chybovostí než dříve.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.