Sociální podnikání a dobrovolnictví mají v EU podporu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Sociální podnikání a dobrovolnictví mají v EU podporu


Pardubice – Jak funguje sociální podnikání v jiných zemích Evropské unie? Jak je možné dále podpořit dobrovolnictví, neziskové organizace a sociální služby? O tom a o celkové situaci v sociální oblasti jednal s novým europoslancem Tomášem Zdechovským krajský radní pro sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola.

„Rádi bychom zvýšili podporu sociálního podnikání v našem kraji. Kromě připraveného projektu, který bude informovat veřejnost od září, bychom rádi ukázali lidem, jak takové zaměstnávání osob se sníženou pracovní možností uplatnění funguje za hranicemi,“ poukázal na jednu z možností spolupráce v rámci Evropské unie Pavel Šotola. „Úspěšné firmy zaměstnávající handicapované mohou být také inspirací pro ostatní. Z hlediska zaměstnanosti má sociální podnikání obrovský potenciál,“ dodal krajský radní.
„V rámci 51 agentur Evropské unie je řada příležitostí, které dosud nejsou v České republice využívány. Kromě vypsaných projektů jsou to třeba i vědecké výzkumy, které přinášejí nové možnosti spolupráce včetně financování,“ promluvil o příležitostech, které by pomohl zprostředkovat, český europoslanec Tomáš Zdechovský. „Rozhodně bych chtěl umožnit zástupcům neziskovek a firem zhlédnout příklady dobré praxe – tedy například jak funguje sociální podnikání v Rakousku nebo Německu,“ dodal europoslanec. Potvrdil, že pokračovat bude vysílání oceněných dobrovolníků na prohlídku evropských institucí, konkrétně do Štrasburku, jednoho ze sídel Evropského parlamentu. Pardubický kraj každý rok předává ceny dobrovolníkům a společensky odpovědným firmám a pět z nich má možnost navštívit instituce EU.
„Zajímavou možností jsou i nejrůznější stáže v institucích Evropské unie a to nejen v sociální oblasti, ale i třeba v oblasti boje s kriminalitou a drogami,“ nastínil další příležitosti Tomáš Zdechovský. Oba politici také hovořili o transformaci sociální péče, spolupráci neziskového a veřejného sektoru, ale i o tom, že společenská odpovědnost firem finančním příspěvkem nekončí, ale začíná.

Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 4. 8. 2014 13:59
Kategorie: Politika
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.