Slovenská pobočka Pioneer Investments oslavuje 10. výročí | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Slovenská pobočka Pioneer Investments oslavuje 10. výročí


Více než 108 milionů eur ve správě ke konci srpna 2011 a téměř dvacet pět tisíc klientů, kteří se rozhodli investovat prostřednictvím produktů Pioneer Investments, takový je výsledek první dekády činnosti Pioneer Investments v SR, která odstartovala v září 2001. Dnes skupina svým klientům na Slovensku nabízí možnost investovat do více než padesáti otevřených podílových fondů s domicilem v Lucembursku, a to jak v eurech, tak i v amerických dolarech. Vlajkovým produktem slovenské organizační složky společnosti Pioneer Asset Management, a. s. je Program pravidelného investování RYTMUS.

Skupina Pioneer Investments je na slovenském trhu zastoupena prostřednictvím organizační složky společnosti Pioneer Asset Management, a. s., která má sídlo v České republice (dále jen „Pioneer Investments SR“) a zajišťuje zejména administrativní servis jak pro českou, tak i slovenskou stranu a další vybrané země v rámci regionu CEE (země střední a východní Evropy). Tým Pioneer Investments SR má v současné době pět členů, kteří se věnují primárně obchodu a marketingu.

"Vstup na slovenský trh v roce 2001 byl pro skupinu Pioneer Investments jedním z důležitých strategických kroků a velkou příležitostí. Jsem rád, že za deset let naší přítomnosti v SR se i přes silnou konkurenci podařilo úspěšně navázat pevné obchodní vztahy a dosáhnout velmi dobrých výsledků,“ říká Roman Pospíšil, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Pioneer Asset Management, a.s. a předseda představenstva společnosti Pioneer investiční společnost, a.s.

"Od roku 2001 jsme udělali obrovský krok dopředu,“ konstatuje Miroslav Ovčarik, Country Manager Pioneer Investments SR. "Průběžně rozšiřujeme a upravujeme nabídku produktů tak, aby vycházela vstříc potřebám našich klientů i distribučních partnerů. Jsem přesvědčený, že v současné době dokážeme nabídnout investiční řešení klientům, kteří teprve začínají s investováním, stejně jako zkušeným investorům. Naše portfolio tvoří široká škála fondů peněžního trhu, dluhopisových, akciových, komoditních a fondů s absolutním výnosem s různými délkami a úrovněmi rizika,“ doplňuje Ovčarik.

Na Slovensku jsou distribuovány rodiny lucemburských fondů Pioneer Funds, Pioneer P.F. a Pioneer S.F. Vlajkovým produktem Pioneer Investments SR je již od roku 2006 Program pravidelného investování RYTMUS, jeden z nejflexibilnějších investičních produktů na slovenském trhu. Jde o životní investiční program, který obsahuje šest modelových portfolií, která se liší svým poměrem dynamicky a konzervativně zaměřených lucemburských fondů Pioneer a různými variantami délek investičního období.

Produkty skupiny Pioneer Investments jsou slovenským klientům k dispozici prostřednictvím poboček UniCredit Bank Slovakia, a. s., a distribuční sítě vybraných investičních partnerů.

O Pioneer Investments
Pioneer Investments je celosvětová investiční skupina, která spravovala k 30. červnu 2011 aktiva v hodnotě více než 178,103 miliard EUR (zdroj: PGAM). Klientům, mezi něž patří instituce, podniky, zprostředkovatelé a soukromí investoři z celého světa, skupina poskytuje široké spektrum investičních řešení, včetně podílových fondů, alternativních investic a strukturovaných produktů.

Skupina má více než 80 let zkušeností s investováním, na jejichž základě poskytuje klientům a partnerům vhodné investiční strategie. Vlajkový fond skupiny – Pioneer Fund – je čtvrtý nejstarší fond v USA a odráží se v něm historie skupiny Pioneer Investments v oblasti trvalé správy peněz a pomoci investorům s dosahováním jejich finančních cílů. Z globálních investičních center v Dublinu, Miláně, Bostonu a Singapuru a regionálních center ve Varšavě a v Praze je řízen vlastní investiční proces metodou bottom-up. Ten je dále podporován interním fundamentálním a kvantitativním výzkumem. Cestou k dosažení přidané hodnoty jsou zkušení portfolio manažeři, kteří pracují na optimalizaci výběru titulů a řízení rizik.

Skupina Pioneer Investments má pobočky ve 31 zemích a pro klienty pracuje přes 2 100 specialistů. Pioneer Investments je obchodní název společnosti Pioneer Global Asset Management S.p.A. (PGAM) a skupiny jejích dceřiných společností. PGAM je 100% dceřiná společnost společnosti UniCredit S.p.A.

Kontakt:

Martina Lasotová
Account Executive
martina.lasotova@stance.cz
+420-725-015-374
+420-224-810-809


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 13. 10. 2011 10:12
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: Stance Communications, s. r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Stance Communications, s. r. o. od roku 2004 poskytuje komplexní služby Public Relations.

Nabídka služeb pro naše klienty zahrnuje strategické poradenství, media relations – media lobbiyng, tvorba a vydávání tiskových zpráv, realizace tiskových konferencí a neformálních setkání s novináři, pravidelný monitoring médií, mediální tréninky, krizovou komunikaci, pořádání eventů a další služby z oblasti Public Relations.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.