Slavný český sbor Boni pueri chystá natáčení pro Hollywood | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Slavný český sbor Boni pueri chystá natáčení pro Hollywood


Hradec Králové - Český chlapecký sbor Boni pueri vstupuje do letošní koncertní sezóny s novým kompaktním diskem, na kterém si posluchači budou moci připomenout dílo nechanického rodáka Jana Křtitele Vaňhala.

Album zpěváci natočili u renomované hudební agentury ArcoDiva a dirigent Marek Štryncl přizval ke spolupráci vynikající sólisty - sopranistku Alici Martini, altistku Sylvu Čmugrovou, tenorový part zpívá Jaroslav Březina a bas Roman Janál. Boni pueri doprovází Komorní filharmonie Pardubice, orchestr, se kterým sbor spolupracuje již několik let.

"Lepší začátek sezóny jsme si nemohli přát. CD jsme natočili na konci prázdnin, vyjde na podzim a máme z něj opravdu radost. Marek Štryncl je v barokní hudbě jako doma a dokáže s dílem nakládat velmi citlivě. Právě on se velkou měrou zasloužil o znovuobjevení díla tohoto Mozartova a Haydnova současníka. Album vyjde v listopadu a posluchači se mají opravdu na co těšit," řekl ředitel Boni pueri Pavel Horák.

Je potěšující, že desku podpořilo Ministerstvo kultury České republiky, Elektrárny Opatovice a Královéhradecký kraj.

Kromě klasické hudby čeká Boni pueri také prestižní vystoupení na 3. ročníku festivalu Film Music Prague v pražském Rudolfinu, kterého se osobně zúčastní i hudební skladatel Elliot Goldenthal, jehož „oskarovou“ hudbu mohli diváci slyšet i ve filmu Interview s upírem. Právě tato skladba zazní v podání Boni pueri na zahajovacím galakoncertě nazvaném Pocta Goldsmithovi & Goldenthalovi, kdy skladatel poprvé ve své kariéře zavítá do Prahy, aby své skladby uvedl.

Ještě do konce roku se sbor znovu objeví v sále Rudolfina, tentokrát před mikrofony, aby natočil hudbu k filmu Aldabra režiséra Steve L. Lichtaga, kterou složil absolvent Berklee College of Music v Bostonu Robert Jíša. S ním Boni pueri již spolupracovali na jedné platinové desce, hudbě k filmu Století Miroslava Zikmunda nebo unikátním 3D projektu Hlasy světla.

„Točit hudbu k dokumentárnímu filmu nás velmi lákalo. Aldabra je jedno z posledních nedotčených míst na této planetě. Stejně jako film, je i muzika, která ho doprovází, fascinující,“ řekl ředitel Boni pueri Pavel Horák.

Prezentace snímku zaujala představitele společnost Disney, například Dona Hahna, který se podílel na výrobě Lvího krále nebo scénáristu Davida Reynoldse. Ten stál u zrodu Knihy džunglí nebo filmu Hledá se Nemo, za který byl jako spoluautor scénáře nominován na Oscara. Aldabra tak putuje do náruče Hollywoodu.

Pro americkou společnost nepracují Boni pueri poprvé, v roce 2011 se se zpěváky v Rudolfinu točily scény do akčního seriálu Missing.
V těchto dnech také probíhají konkurzy pro nové chlapce nejen z hradeckých škol, ale i okolí. Zájemci najdou informace na www.bonipueri.cz.

Pro bližší informace: Mgr. Hana Musílková
musilkova@bonipueri.cz, tel. 774139010
Foto z archivu Českého chlapeckého sboru Boni pueri na:
www.uschovna.cz/zasilka/AIT5K99PGHTTCWVH-A2N

Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 6. 9. 2014 9:37
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.