Školy se musí naučit komunikovat. Jinak nepřežijí | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Školy se musí naučit komunikovat. Jinak nepřežijí


České školství zažívá zemětřesení. Ředitelé škol bojují o každého studenta. Nyní se ukazuje, že i školy potřebují umět pracovat s veřejností, lépe komunikovat a otevírat se svému okolí. Stejně jako firmy a další organizace, také školy pociťují nutnost věnovat se PR (public relations).

„Škola je vzdělávací instituce, která je součástí obce nebo města. V dnešní době nemůže fungovat uzavřená sama do sebe, ale musí být otevřená společnosti a spolupracovat s rodiči, místními firmami a neziskovými sdruženími. Jedině tak o ni budou mít studenti a rodiče zájem. K tomu je však potřeba strategický plán a spolupráce učitelů,“ popisuje ředitel Katolického gymnázia Třebíč Pavel Krška. Při Katolickém gymnáziu funguje studentský klub Halahoj, který v průběhu roku organizuje koncerty, besedy, hernu deskových her, taneční, ale také výlety pro studenty a jejich rodiče. „Základem je dobrá spolupráce s rodiči, kteří také vyžadují pravidelné informování o škole,“ dodává ředitel Krška.

Učitelé se chtějí učit PR
Public relations slouží k zapojení studentů, jejich rodin a také dalších lidí a hlavně místních firem do aktivit školy. Díky dobře naplánovaným aktivitám školy, o kterých se veřejnost dozví také z médií, buduje škola pozitivní obraz, nabízí možnosti trávení volného času pro děti i dospělé a tím jsou také firmy ochotnější přispět penězi na její provoz.
Učitelé mají často velmi zajímavé nápady, ale mají problém s realizací. „Na učitele jsou kladeny stále nové požadavky, musejí naučit rychle zorientovat v novém prostředí. Na letošní nový školní rok jsme zaznamenali velký nárůst zájmu o kurzy PR pro školy. Hlásí se nám ředitelé i učitelé,“ říká lektor Tomáš Zdechovský z agentury Commservis.com.


Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 31. 8. 2011 12:10
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.