Školním výletům na hrady a zámky odzvonilo | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Školním výletům na hrady a zámky odzvonilo


Velké Pavlovice – Školní výlety na hrady a zámky jsou minulostí. Školy si stále častěji vybírají netradiční a zajímavá místa, která jsou pro studenty zajímavá a zároveň přinášejí nevšední zážitek. Vedle lanových parků jsou cílem školních výletu také vinařské oblasti jižní Moravy.

„Největší zájem o náš region a prohlídku vinic a také vyzkoušení si práce na vinicích mají školy ze severu Čech. Studenti dokonce projevili zájem o brigády na vinicích, aby si sami vyzkoušeli, co vše obnáší výroba vína,“ popisuje ředitel Vinium Velké Pavlovice Karel Lyčka. Chmelové brigády, které si současní čtyřicátníci pamatují, tak zřejmě vystřídají brigády na vinicích.
„Každý rok řešíme se studenty, kam pojedeme na školní výlet. Má to být odměna za celoroční práci, kdy studenti sami chtějí zažít něco zajímavého. A na hrad nebo zámek je nedostaneme. A když ano, tak je to nebaví. Letos jsme tedy zvolili návštěvu Velkopavlovicka a pak jsme pokračovali do Vídně,“ popisuje učitelka Jitka Čížková z Mostu a dodává, že většina studentů na jižní Moravě ještě nikdy nebyla.

Na vinicích je práce celý rok. Studenti si to mohou vyzkoušet
V současné době na vinicích probíhají zelené práce. Tato fáze ovlivňuje nové letorosty vinné révy. Vinohradníci připravují listy tak, aby byly co nejvíce osvětleny sluncem a zastrkují letorosty do nosné konstrukce, nebo-li drátěnky, a také čistí kmínky od zeleného obrostu. „Na vinicích je práce celý rok. Pro nás je to běžná rutina, ale pro studenty, zvláště z Čech, je to velmi zajímavé a chtějí si to zkusit,“ říká Karel Lyčka.
Lákavé jsou také cyklostezky, které vedou neporušenou přírodou a zajímavým terénem. K zájmu o tuto destinaci také přispěl film Bobule. „Studenti chtějí vidět, kde se film natáčel. A já musím říct, že mi vyhovuje přívětivost místních lidí a dobrá spolupráce. Příští rok se na Velkopavlovicko chystají i kolegové z jiných škol,“ potvrzuje učitelka Jitka Čížková.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 6. 2011 8:03
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.