Sirnaté lázně v Ostrožské Nové Vsi oslaví Světový den psoriázy bořením tradičních mýtů a informacemi o moderní léčbě | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Sirnaté lázně v Ostrožské Nové Vsi oslaví Světový den psoriázy bořením tradičních mýtů a informacemi o moderní léčbě


29. října si lidé na celém světě připomenou, že lupénka není důvod k sociální izolaci a obavám z fyzického kontaktu. Výsledkem optimální léčby, do které patří i pravidelná lázeňská péče, může být i život téměř příznaků.

Nepříjemné, občas bolestivé a zatím nevyléčitelné nadměrné odlupování pokožky – takovéjsou nejčastější projevy stále rozšířenější psoriázy (lupénky). Na světě jí má více než 125 milionů lidí, v České republice asi 300 tisíc. Nemocní často trpí sociální izolací, veřejnost se totiž obává mylně nákazy a jen těžko přijímá neestetické projevy jejich onemocnění. Tuto situaci se snaží změnit Světový den psoriázy, který se už od roku 2004 slaví pravidelně 29. října.

S lupénkou a moderními trendy její léčby se v letošním roce mohou pacienti, jejich příbuzní i široká veřejnost seznámit i v Sirnatých lázních Ostrožská Nová Ves. Připravena je přednáška o moderních trendech léčby, řada edukačních materiálů a od 13. do 15. hodin prohlídka areálů lázní a balneoprovozu. Lázně v Ostrožské Nové Vsi patří kvůli unikátnímu složení vody s vysokým obsahem síry k nejvyhledávanějším střediskům v České republice pro léčbu lupénky.
„Smyslem Světového dne psoriázy je zvýšit povědomí lidí o nemoci, odstranění stále ještě rozšířeného mýtu, že jde o nakažlivé onemocnění a snaha o odstranění diskriminace nemocných v souvislosti s nepěkným vzhledem jejich pokožky. Příčinou psoriázy je chyba imunitního systému, která způsobuje rohovění kůže, v žádném případě však onemocnění není infekční a nelze je přenášet například dotykem,“ vysvětluje dermatoložka MUDr. Kateřina Macháčková ze Sirnatých lázní Ostrožská Nová Ves a dodala:„Pro nás je tento den navíc příležitostí jak připomenout, že v moderní době existují efektivní možnosti léčby. Psoriáza patří sice k nevyléčitelným onemocněním, ale její příznaky lze do značné míry potlačit díky optimální péči. Ta obsahuje lázeňskou léčbu, v níž se kromě běžných nemocničních metod a celkového psychického zklidnění významně uplatňují sirovodík
a sirné komponenty minerální vody.Jejich působením dochází k uvolnění svalstva, zvýšenému prokrvení podkoží a následně i k navození hojivých procesů kůže.“

Pojišťovny v současnosti hradí pacientům s psoriázou jedenkrát ročně komplexní lázeňskou léčbu, tj. ubytování, stravu i procedury. Jednou za dva roky mohou nemocní navíc využít příspěvkové léčby, v níž jsou z veřejného zdravotního pojištění hrazeny pouze procedury. Psoriatici si však mohou léčbu v lázních hradit i plně sami. Nejlepší výsledek je dosahován při lázeňské léčbě jednou až dvakrát ročně v délce dvou až tří týdnů. Výhodou je především současná léčba kloubního postižení, kterou standardně nemocnice nenabízejí. Jde především o kombinace rehabilitace, elektroléčby, laseru, magnetoterapie, parafinových a rašelinových zábalů, plynových injekcí, masáží a terapie v sirnaté vodě.

Při úspěšné léčbě psoriázy hraje důležitou roli i zdravý životní styl s dostatkem spánku
a správnou životosprávou. Společně s pravidelnou a důslednou péčí o pokožku může vést až k úplnému vyhojení projevů onemocnění. Léčbu řídí výhradně dermatolog, při současném postižení kloubů ve spolupráci s revmatologem.

ROYAL SPA je privátní řetězec lázeňských a wellness hotelů na území České republiky, který v letošním roce oslavil 15 let svého působení na trhu. Tvoří ho pět lázeňských komplexů a jeden wellness hotel ve čtyřech významných lázeňských městech České republiky – Luhačovice, Mariánské Lázně, Velké Losiny a Ostrožská Nová Ves.Hotely ROYAL SPA zajišťují jak klasickou lázeňskou léčbu, tak nabízejí i různé druhy relaxačních a wellness pobytů.


Kontakt:

Aneta Stolzová
PR manager
aneta@stolzova-pr.cz
www.royalspa.cz
728303001


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 26. 10. 2011 16:37
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Royal Spa (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
ROYAL SPA je privátní řetězec lázeňských a wellness hotelů na území České republiky, který v letošním roce oslavil 15 let svého působení na trhu. Tvoří ho pět lázeňských komplexů a jeden wellness hotel ve čtyřech významných lázeňských městech České republiky – Luhačovice, Mariánské Lázně, Velké Losiny a Ostrožská Nová Ves.Hotely ROYAL SPA zajišťují jak klasickou lázeňskou léčbu, tak nabízejí i různé druhy relaxačních a wellness pobytů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.