Simona Zábržová: V českých firmách se na online marketing vyčleňuje stále více financí. | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Simona Zábržová: V českých firmách se na online marketing vyčleňuje stále více financí.


Simona Zábržová patří mezi úspěšné manažerky, které získaly svůj tvrdou prací. Narodila se před dvaceti šesti lety v Brně, kde vystudovala francouzské gymnázium. Obchodování se intenzivně věnuje již od svých patnácti let a za tu dobu si vybudovala silné postavení.

Čemu se převážně věnujete?
Nyní dokončuji obchodní plán pro rok 2012. Snažím se vytvořit efektivní strategii pro udržení velmi silné pozice na online trhu, kterou nyní společnost Malota Production s.r.o. má. Tyto aktivity vyžadují maximální snahu a soustředěnost, tudíž se v současné době věnuji pouze těmto firemním cílům.

Na trhu je celá řada firem zabývajících se tvorbou www stránek a webdesignem. V čem se lišíte od ostatních?
Rozhodně se lišíme přístupem, kvalitou a cenou. Produkujeme webové stránky s vlastním redakčním systémem, které mají moderní a přehledný design, intuitivní řešení správy obsahu a celé řešení nabízíme za podstatně nižší ceny než konkurence. Klíčem našeho úspěchu je také přátelský a otevřený přístup, který panuje v celé firmě. Našim klientům chceme pomoci tak, aby jejich webová prezentace byla skutečně efektivním komunikačním nástrojem.

Čím se liší profesionální stránky od jiných (stránky zdarma apod.)?
Nejvíce profesionalitou a celkovým dojmem. Stránky zdarma nepůsobí příliš důvěryhodně, mají v podstatě nulovou hodnotu grafiky (jednu grafiku má např. dva tisíce různých webů) a některé dokonce reklamy konkurence přímo na stránkách! Navíc Vám většinou nikdo za nic neručí. Pokud máte problém, najdete jen velmi složitě nebo vůbec nikoho, kdo by Vám poradil, natož upravil něco dle Vašeho požadavku.

Pro klienty je často rozhodující právě cena. Je možné získat kvalitní webové stránky či e-shop za tak nízké ceny, jaké máte Vy?
Český trh je příliš malý, což je hlavní důvod, proč bývají ceny často nesmyslně přemrštěné. Nemyslím si, že jsme nejlevnější na trhu, ale umíme zkombinovat cenu, kvalitu a "přemýšlet za zákazníka". Díky tomu dokážeme jemu i nám ušetřit spoustu času a peněz. Obecně si myslím, že když firma uvnitř funguje jako sehraný tým, odrazí se to na kvalitě i ceně. Zákazník má kvalitní produkt a neplatí za neefektivní firemní modely, které tvorbu produktu prodražují. Jsme zaměřeni zejména na malé a střední firmy a strategie kvalita za rozumnou cenu zde funguje výborně.

Jaké firmy se na Vaši společnost obrací?
Nejčastěji se na nás obrací firmy, kterým webovou prezentaci dělal student či kamarád a nyní už na ně nemá čas a firma netuší, jak si stránky spravovat. Často nemají ani redakční systém, stránky jsou tedy statické a v takové situaci je nejvhodnějším řešením vytvoření nových profesionálních webových stránek s redakčním systémem. Nemalou část také tvoří firmy, které webové stránky ještě nemají.

Jaké jsou nejčastější požadavky klientů?
Ty se rok od roku liší. Před třemi lety byly požadavky minimální. V dnešní době mají klienti jasnou představu o tom, co chtějí a co naopak ne. Když jsme začínali, lidé vůbec nevěděli, k čemu jim webové stránky jsou či jak je využít pro komunikaci s potenciálními zákazníky. V tomto oboru jde doba mílovými kroky dopředu, tudíž každý rok přibývá náročnější klientela s konkrétní požadavky na design a fungování systému. Pro nás je to přínosem, protože lidé se (možná i díky krizi) začali dívat více na efektivitu svých obchodních a marketingových komunikací. Kromě faktu, že jim statický web s designem z roku 2006 dnes již skutečně nestačí, zlepšují kvalitu svých webových stránek o nové možnosti jako jsou online formuláře na míru, animace nebo optimalizace pro vyhledávače.

Někteří lidé se ve světě webdesignu nevyznají. Nechají si takoví lidé poradit nebo trvají na svých požadavcích, i když jsou často nesmyslné?
Většina lidí webdesignu nerozumí, takže si raději nechají poradit. Ovšem najdou se i takoví, kteří chtějí udělat nový web v barvách loga, které si nosí na disketě z devadesátých let a přes tento požadavek nejede vlak. Naštěstí se jedná jen o výjimky. Komunikace s českými klienty, v porovnání se zahraniční klientelou, bývá snadnější. Čeští klienti si rádi poslechnou, jaké konkrétní možnosti současný trh nabízí a častěji si nechají doporučit vhodné řešení.

Simona Zábržová:
• Narodila se před 26 lety v Brně, kde vystudovala francouzské gymnázium
• Od patnácti let pracovala v obchodním odvětví, nejdříve brigádně, nyní jako obchodní ředitelka úspěšné a dynamické společnosti
• V osmnácti letech pracovala jako au-pair 3 měsíce ve Španělsku
• 2005 – 2006 žila v USA
• V roce 2006 nastoupila do pražské reklamní agentury, kde zastupovala značku Samsonite
• 2007 – 2008 vlastnila dámský butik
• 2008 – současnost působí jako obchodní ředitelka Malota Production s.r.o.
• mluví plynule anglicky a francouzsky, dorozumí se také španělsky, italsky a rusky.
Kontakt:

Linda Kalašová
Redaktor
pr@malotaproduction.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 27. 12. 2011 18:46
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Czechtimes.cz (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Online měsíčník o osobnostech, cestování, práci v zahraničí, reportážích z akcí.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.