Setkání odborníků: jak pomoci obětem kriminality | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Setkání odborníků: jak pomoci obětem kriminality


V Hradci Králové se 6. 5. konalo mezioborové setkání odborníků v oblasti pomoci obětem kriminality a domácího násilí.

V budově Krajského úřadu Královehradeckého kraje proběhlo setkání odborné veřejnosti, na kterém byla představena nová bezplatná Linka pomoci obětem kriminality a domácího násilí 116 006. Setkání se zúčastnilo více než 70 odborníků, mezi nimi policisté, strážníci, sociální pracovníci, preventisté z různých institucí, pedagogové a místní samospráva z obcí.

„Svět se obětem po zločinu obrátí vzhůru nohama. Když se stanete obětí, jste v rozporu se světem, nemáte žádnou energii. Pachatel je rád, že mlčíte. Čím déle to děláte, tím má nad vámi větší kontrolu. Je nutné posílit oběť, aby se postavila na nohy,“ uvedla lektorka Bílého kruhu bezpečí Ludmila Čírtková.

K tomu má sloužit i nedávno spuštěná Linka pomoci obětem kriminality a domácího násilí 116 006, která je k dispozici non-stop a zdarma. „Linka funguje jako ´vstupní brána´ do systému pomoci a každému nabízí individuální a anonymní přístup. Oběti se zde dozvědí, jak si zajistit vlastní bezpečí, jak kontaktovat policii, kde v okolí získat osobní poradenství, jak žádat o odškodnění a podobně,“ řekla Petra Vitoušová, prezidentka organizace. Vznik linky podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.

Každý, kdo jako oběť kriminality a domácího násilí bude potřebovat okamžitou informaci, radu nebo psychickou podporu, může kdykoliv kontaktovat číslo 116 006, které je v rámci Evropské unie stejné pro všechny země. Česká republika je teprve sedmým státem, který tuto linku využívá (linka již funguje v Rakousku, Německu, Dánsku, Nizozemí, Chorvatsku, Irsku).

Linka již pomohla například ženě s malými dětmi, která byla obětí surového domácího násilí, a zplnomocnila linku k zavolání policie. Žena neměla téměř žádné prostředky a bezplatnost volání pro ni byla podstatná

Setkání odborníků, jehož mottem je „Silná oběť si řekne o pomoc“, mělo za cíl otevřít diskusi o násilí, jeho signálech, včasném rozpoznání rizika a možnostech jeho regulace v raném stádiu. Jako lektoři vystoupili psycholožka Ludmila Čírtková, prezidentka Bílého kruhu bezpečí Petra Vitoušová, JUDr. Lucie Žabková, státní zástupkyně Krajského státního zastupitelství v Hradci Králové a PhDr. Jan Hubert, psycholog Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.
Kontakt:

Pavel Houdek
PR manager
houdek@nfbkb.cz
www.bkb.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 6. 5. 2015 14:03
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.