6. ročník eLnadruhou – NEJEN lesbického kulturního festivalu pod záštitou Marty Jandové | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


6. ročník eLnadruhou – NEJEN lesbického kulturního festivalu pod záštitou Marty Jandové


Praha, 7. května 2010 – rok se s rokem sešel a organizační tým občanské sdružení eLnadruhou spouští již tradičně další – tentokrát šestý – ročník stejnojmenného eLnadruhou – NEJEN lesbického kulturního festivalu. Záštitu nad šestým ročníkem této ojedinělé akce pro letošní rok přebírá zpěvačka Marta Jandová. Festival se bude konat již tradičně v květnových dnech, konkrétně od 13. do 17. května 2010 v Praze.

Zejména díky podpoře významných donorů, bez jejichž podpory by nezisková organizace eLnadruhou nemohla existovat, se i letos můžete těšit na další ročník NEJEN lesbického kulturního festivalu. K těm, kteří se naše aktivity rozhodli finančně podpořit i letos patří nadační fondy Global Fund for Women a Slovak-Czech Women’s Fund. Již podruhé v řadě nás podpořila Městská část Praha 1 a naopak poprvé byla naše snaha o kulturní přínos podpořena také tanečním klubem JampaDampa, kde se bude zároveň konat úvodní přednáška Ladislava Zikmunda-Lendera nazvaná „Queer Fiction v české vizuální kultuře".


Tedy hlavně díky podpoře uvedených donorů se můžete i letos těšit na pestrý program, v němž nebudou chybět již zmíněné přednášky (Ladislav Zikmund-Lender - „Queer Fiction v české vizuální kultuře", Libuše Konopová – „Feministické porno“), koncerty (Pivoňka & Pánové, Kumbalu, Norah Noizzze, Jana Lota), sportovní aktivity (již legendární Otevřený sportovní den o putovní pohár “Best Group“), se sportem spojený Dětský den (interaktivní pohádka pro děti v podání divadla ANPU a tvořivé dílny).

Kromě zmíněných nakloněných organizací a finančních partnerů nám velikou radost udělala také zpěvačka Marta Jandová, která se rozhodla pro záštitu nad
6. ročníkem festivalu a převezme tak pomyslné žezlo od bývalé předsedkyně Strany zelených, Kateřiny Jacques, která se o záštitu postarala loni. Martu budete moci potkat na samotném zahájení festivalu, které se koná ve čtvrtek 13. května 2010 v Café Therapy ve Školské ulici.

Loňský ročník se nesl ve znamení významných inovací v programu. Šlo zejména o
1. ročník Mezinárodní soutěže animovaného filmu (MSAF), kterou vyhlásilo naše sdružení, a historicky první bohoslužbu za LGBT komunitu, která byla sloužena v evangelickém kostele Sv. Salvátora na Starém městě Prahy 1. eLnadruhou se na základě pozitivní zpětné vazby od návštěvníků rozhodlo pokračovat v těchto přínosných událostí, a tak se i letos můžete těšit na nové animace s queer tématikou a také na bohoslužbu spojenou s koncertem farního sboru BesHarmonie.

Tímto si tedy dovolujeme poděkovat všem těm, kteří nás podpořili a věříme nejen v jejich přízeň i pro další aktivity našeho sdružení.

Doufáme, že z uvedené pestré kulturní palety programu našeho festivalu si každá účastnice či účastník vybere to své a budeme se se všemi z vás těšit na viděnou.

Vstupenky na celou akci, ale i na její jednotlivé části bude možné zakoupit v rámci zahájení festivalu ve čtvrtek 13. května 2010 v Café Therapy, kde se stejně jako v předchozích letech bude konat předprodej.

V případě zájmu o další informace se obracejte buď na tiskovou mluvčí sdružení, Andreu Vašákovou (andrea@elnadruhou.cz), nebo navštivte webové stránky festivalu (www.eLnadruhou.cz).
Kontakt:

Andrea Vašáková
Tisková mluvčí
andrea@elnadruhou.cz
774 877 553


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 7. 5. 2010 15:08
Kategorie: Kultura
Název zdroje: eLnadruhou, o. s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
eLnadruhou, o. s. zastupuje zájmy lesbických, bisexuálních a transsexuálních žen a pořádá NEJEN lesbický kulturní festival eLnadruhou, který je určen všem, bez ohledu na národnost, náboženské vyznání, sexuální orientaci, nebo jiné menšinové zařazení.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.