Server PraveDnes.cz zpracoval vlastní analýzu české politické scény za září 2011 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Server PraveDnes.cz zpracoval vlastní analýzu české politické scény za září 2011


Server PraveDnes.cz zpracoval vlastní analýzu české politické scény za září 2011. Statisticky vyhodnotil informace z 2 500 zpravodajských webů, což je cca půl miliónu zpráv. Výsledky jsou přehledně znázorněny v grafech, pomoc s interpretací výstupů poskytuje komentář. Analýza se věnuje článkům o korupci i lobbingu, sleduje zastoupení politiků a politických stran v médiích a hledá vztahy mezi politiky a korupcí.

Z analýzy vyplývá, že média vnímají velmi vážně význam korupce pro naši společnost - množství článků s touto tematikou až trojnásobně převažuje nad počtem článků zmiňující lobbování nebo populismus. Server PraveDnes.cz sestavil přehled 25 politiků, jejichž jména se nejvíce vyskytují v článcích, které zároveň zmiňují korupci.

Žádným překvapením není zastoupení parlamentních stran v médiích. V čele stojí ODS s 26 %, ostatní strany si z mediálního koláče "ukously": ČSSD 23%, TOP 19 %, VV 16 % a KSČM 15 %. Jednoznačným vítězem mezi českými politiky v počtu zveřejněných článků, které ho zmiňují, je prezident republiky Václav Klaus, následovaný premiérem Petrem Nečasem a ministrem financí Miroslavem Kalouskem.

O českých politicích se píše nejen kvůli jejich politické činnosti. Výskyt jednotlivých politiků v souvislosti s výrazem "sex" a celou analýzu PraveDnes.cz můžete najít na http://goo.gl/2DFzP.

Další odkazy:
Analýza - http://goo.gl/2DFzP
PraveDnes.cz - http://pravednes.cz/
ANNECA, s. r. o. - http://www.anneca.cz/

Tiskový kontakt:
Tomáš Bleša, tel.: 603 824 208, email: blesa@anneca.czKontakt:

Tomáš Bleša
jednatel
blesa@anneca.cz
www.anneca.cz
603 824 208
478 571 021


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 10. 2011 18:38
Kategorie: Politika
Název zdroje: ANNECA s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost ANNECA vyvíjí a prodává informační systém InTouch CRM (www.intouch-crm.cz) a provozuje zpravodajský server PraveDnes.cz.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.