Sedláčkovu knihu doporučuje Washington Post | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Sedláčkovu knihu doporučuje Washington Post


Pozvánka na autogramiádu 27.6. v Praze

Velvyslanectví USA v Praze a Oxford University Press vás zvou na autogramiádu předního českého ekonoma Tomáše Sedláčka u příležitosti vydání anglické verze jeho úspěšné knihy Ekonomie dobra a zla.

Sedláčkův knižní debut, který se v Česku zařadil mezi nejprodávanější tituly posledních dvou let, se v červnu objevil na pultech amerických a britských knihkupectví. Po sérii autorových přednášek na univerzitách v Oxfordu a Cambridge, v britské Sněmovně reprezentantů a na londýnské Royal Society of Arts se kniha setkala s prvními příznivými ohlasy také v USA. List Washington Post ji zařadil mezi pět tipů na letní čtení v kategorii ekonomické literatury a server Amazon mezi bestsellery v kategorii Business Ethics.

"Je fascinující setkat se s autorem, který je pro své téma tak zapálený a přistupuje k němu s hlubokou znalostí věci a zároveň se schopností vtáhnout do debaty i posluchače mimo obor," říká Phil Handerson z nakladatelství Oxford University Press. Sedláčkovu práci ocenila také jedna z největších postav současné ekonomie, Američanka Deirdre McCloskeyová.

Tomáš Sedláček je členem Národní ekonomické rady vlády a hlavním ekonomickým stratégem ČSOB. Dříve pracoval jako poradce Václava Havla a v roce 2006 byl jako stipendista Yale University zařazen do výběru pěti nadějných světových ekonomů. Kniha Ekonomie dobra a zla získala v roce 2009 ocenění Wald Press Award za výjimečný literární počin. Překládá se také do němčiny, čínštiny a polštiny.

Autogramiáda spojená s besedou o knize se uskuteční v budově Amerického centra v pondělí 27. června od 17:30. Americké centrum se nachází na adrese Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana, 1. patro. Anglickou verzi knihy si můžete během léta objednat za zvýhodněnou cenu 398 Kč na stránkách vydavatele české verze Ekonomie dobra a zla (www.65pole.cz).Kontakt:

David Havlíček
tajemník
tajemnik.nerv@vlada.cz
nerv.vlada.cz
+420 777 949 607
+420 224 002 563


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 6. 2011 9:13
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Národní ekonomická rada vlády (NERV) (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Národní ekonomická rada vlády (NERV) je poradním orgánem, který pomáhá vládě nalézt nejvhodnější podobu reforem a ekonomických opatření.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.