Schneider Electric oznámil akvizici Viridity EnergyCenter pro správu infrastruktury datových center (DCIM) | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Schneider Electric oznámil akvizici Viridity EnergyCenter pro správu infrastruktury datových center (DCIM)


Akvizice umožňuje spojení jedinečného řešení společnosti Viridity pro detekci IT zařízení a softwaru pro měření spotřeby energie serverů v datových centrech od společnosti Schneider Electric. Výsledkem je špičkový nástroj pro sledování zařízení, plánovaní kapacity a vizualizaci spotřeby energie.

Společnost Schneider Electric, globální specialista na ovládání energie, oznámila strategickou technologickou akvizici platformy Viridity EnergyCenter 2.0.

Schneider Electric díky této investici získává duševní vlastnictví a software spojený s platformou Viridity EnergyCenter 2.0. Jde o software umožňující autodetekci IT zařízení pro optimální využití kapacity na úrovni IT prostředků. Akvizice rozšíří sadu StruxureWare™ for Data Center Operations pro DCIM, která se zaměřuje na nejsložitější problémy provozu datových center.
StruxureWare for Data Centers je kombinací nástrojů Data Center Infrastructure Management (DCIM) a Data Center Facility Management (DCFM) od společnosti Schneider Electric. Kompletní sada umí shromažďovat data, monitorovat, automatizovat, ale i plánovat a realizovat funkce pro integrovaný a mnohovrstevný přehled všech klíčových systémů datového centra. Základní výhodou této sady je to, že manažerům datacentra kompletně zobrazuje každodenní provoz datového centra a umožňuje jeho řízení.
„Velmi náš těší, že u nás můžeme přivítat tým Viridity a jeho oceňovanou platformu Energy Center 2.0. Těšíme se na začlenění jejich řešení do řady softwarových produktů společnost Schneider Electric,“ uvedl technologický ředitel divize IT Business Schneider Electric Jim Simonelli. „Naše platformy se extrémně dobře doplňují, a očekáváme tak okamžité synergie při vývoji nového software pro DCIM společnosti Schneider Electric,“ dodal.

Zákazníci díky strategické investici do softwaru EnergyCenter 2.0 od Viridity budou moci řešit nejnaléhavější problémy ve svých datových centrech na všech úrovních každodenního provozu. Funkce pro přesné měření spotřeby energie podle jednotlivých zařízení je něco, čím se Schneider Electric a sada StruxureWare for Data Center Operations dliší od konkurence.


O společnosti Schneider Electric

Společnost Schneider Electric, světový expert na ovládání energie, patří k průkopníkům úsporných energetických řešení. Podniká ve více než 100 zemích. Nabízí integrovaná řešení napříč různými segmenty trhu. Zaujímá přední pozici v energetice a infrastruktuře, automatizovaných systémech pro průmysl a budovy a datových centrech. Silnou pozici má také v domovních elektroinstalacích.
Firma má více než 100 000 zaměstnanců. V roce 2010 dosáhla obratu 19,6 miliardy eur.

Více informací lze získat na www.schneider-electric.com


Kontaktní osoby:

Kateřina Hubálková
Schneider Electric CZ
Specialista marketingové komunikace
Thámova 13
186 00 Praha 8 - Karlín
Telefon: +420 281 086 601
Fax: +420 281 088 670
E-mail: katerina.hubalkova@cz.schneider-electric.com


Jitka Cenková
21 EURO, s. r. o.
komunikační agentura
Hošťálkova 1a/392
169 00 Praha 6
Tel.: +420 222 323 451
Fax: +420 222 323 477
Mobil: +420 602 684 840
Email: jitka.cenkova@21euro.cz

Kontakt:

Jana Vlčková
jana.vlckova@21euro.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 2. 2012 10:43
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: 21euro, s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.