Schneider Electric má nové kontejnerové napájecí a chladící moduly | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Schneider Electric má nové kontejnerové napájecí a chladící moduly


Modulární řešení od společnosti Schneider Electric jsou škálovatelná a efektivní. Lze díky nim rychle a prakticky rozšiřovat napájecí a chladící kapacitu datového centra.

Společnost Schneider Electric, světový specialista na ovládání energie, představila v Evropě, na Blízkém východě a v Africe dva nové moduly pro napájení a chlazení. Lze díky nim rozšiřovat chlazení a napájení datových center do 500 kW. Fyzickou infrastrukturu tak lze uzpůsobovat IT zatížení a zároveň odstranit hlavní příčinu neefektivního provozu a plýtvání energií.

Schneider Electric má ve svém portfoliu značky APC a Uniflair specializující se na napájení a chlazení. Má tak jedinečnou pozici v oblasti rychlých, pružných a snadných řešení pro datová centra. Nové moduly zjednodušují stavbu datového centra, protože odstraňují zbytečnou složitost a zároveň šetří čas, peníze a další zdroje potřebné pro konstrukci a integraci.

Podle Ivana Hábovčíka, obchodního ředitele divize IT Business ve Schneider Electric v České republice, jsou nové moduly krokem vpřed při zjednodušení růstu fyzické infrastruktury datového centra. Zákazníci na zvýšení kapacity nemusejí čekat měsíce, ale mohou ji instalovat během týdnů. Schneider Electric provede inženýrský návrh, konfiguraci a zkoušku modulů, aby zajistil spolehlivost a účinnost řešení, a také rychlou instalaci na místě. Klesnou tak související náklady i riziko selhání lidského faktoru.

Nová integrovaná kontejnerové řešení od Schneider Electric splňují nové evropské požadavky na s datová centra a jsou:
• Rychlá - moduly procházejí zkouškami, zda jsou bezpečné, energeticky efektivní a kompatibilní. Navrhování datových center tak netrvá měsíce, ale týdny a instalace nezabere měsíce, ale dny. Klesá rovněž složitost celého procesu objednávky.
• Pružná – díky modulům lze infrastrukturu instalovat a škálovat podle potřeby a vyhnout se tak instalaci bez představy o budoucích potřebách. Díky těmto systémům je možné prodloužit život současných datových center, která potřebují další energii a chlazení. Na konci životního cyklu datového centra je také lze jednoduše převézt na nové místo.
• Snadná - moduly se testují okamžitě po výrobě, a ne až na místě u zákazníka. Mají krátkou dobu instalace a jsou hned “po vybalení” vyladěné na maximální účinnost.
• Předvídatelná - podnikové moduly jsou složené ze standardních součástí, což snižuje výskyt produktových vad a celkovou dobu návrhu a instalace. Při výrobě stojanů se myslí na jejich budoucí účel. Využívají strukturní rámy vyhovující potřebám datových center – ne obyčejné konvertované ISO kontejnery. Všechna řešení doplňuje předem instalovaný software a plně integrované systémy pro správu.

Mezi další přínosy nového řešení patří:

Napájecí moduly
• zahrnují vysoce účinnou modulární UPS, která je škálovatelná a má moduly vyměnitelné za chodu, díky nimž uživatelé mohou ochranu napájení rozšiřovat podle svých potřeb, což snižuje prostoje
• oddělený prostor pro baterie
• primární a kritické panely
• oddělené komory pro kabely pro jejich snadné zapojení
• zcela integrovaný chladicí systém s funkcí volného chlazení
• hasící systém s inertním plynem a systém pro detekci kouře
• moduly lze k sobě skládat vertikálně i horizontálně

Chladící moduly
• vysoce účinné chladiče
• integrované volné chlazení
• systém měření teplot
• spolehlivost
• záložní integrovaná správa
• režim nouzového provozu
• 6 x 100 kW chladících jednotek usnadňujících škálovatelné chlazení
• N+1 konfigurace odolná vůči selháním
• paralelní vyrovnávací nádoby pro ochranu a rychlý návrat k plné chladící kapacitě v případě problémů
• kontrolní VFD pumpy a ventilátory pro efektivní provoz
• chladící moduly v N+1 lze vyměnit za chodu.


Nové produkty doplňují existující kontejnerová řešení pro infrastrukturu datových center společnosti Schneider Electric včetně modulu EcoBreeze chlazeného studeným vzduchem a specializovaných napájecích a chladících modulů pro americký trh. EcoBreeze™ se při chlazení přizpůsobuje podmínkám prostředí, automaticky volí buď nepřímé chlazení odpařování anebo chlazení vzduchem.

Odborná studie 163 společnosti Schneider Electric nazvaná „Kontejnerové napájecí a chladící moduly pro datová centra“ srovnává náklady na podnikové moduly s tradičními přístupy k fyzické infrastruktuře. Překládá výhody i nevýhody různých řešení a ukazuje, ve kterých prostředích je vhodné využívání podnikových modulů. Studii si lze zdarma stáhnout z webové stránky společnosti Schneider Electric.
Více podrobností o kontejnerových modulech společnosti Schneider Electric a jejich využití získáte v sekci Řešení na webové stránce www.apc.com/gb


O společnosti Schneider Electric
Schneider Electric jako globální specialista na správu energií s provozy ve více než 100 zemích nabízí integrovaná řešení napříč různými trhy. Mimo jiné zaujímá vedoucí pozici v energetice a infrastruktuře, průmyslových procesech, automatizaci budov a datových centrech/sítích. Silnou přítomnost má také na rezidenčním trhu. Společnost se zaměřuje na to, aby energie byla bezpečná, spolehlivá a efektivní. Zaměstnává přes 110.000 lidí. V roce 2010 dosáhla tržeb 26 miliard dolarů díky aktivní snaze, aby jednotlivci a organizace získali « Maximum ze své energie ».

www.schneider-electric.comO APC ze skupiny Schneider Electric

Společnost APC ze skupiny Schneider Electric, předního globálního poskytovatele služeb kritického napájení a chlazení, poskytuje ve svém oboru špičkové produkty, software a systémy pro domácnosti, kanceláře, datová centra a výrobní závody. APC poskytuje průkopnická a energeticky efektivní řešení pro klíčové technologie a průmyslové aplikace, která jsou dobře naplánována, bezchybně instalována a udržována během celého jejich životního cyklu. Mezi řešení, která APC nabízí, patří nepřerušitelné záložní zdroje (UPS), jednotky přesného chlazení, racky a software pro navrhování řešení a správu, včetně architektury InfraStruXure, nejucelenějšího řešení v oboru, které integruje napájení, chlazení a správu.

www.apc.com

Kontaktní osoby:

Kateřina Hubálková
Schneider Electric CZ
Specialista marketingové komunikace
Thámova 13
186 00 Praha 8 - Karlín
Telefon: +420 281 088 601
Fax: +420 281 088 670
katerina.hubalkova@cz.schneider-electric.com


Jitka Cenková
21 EURO, s. r. o.
komunikační agentura
Hošťálkova 1a/392
169 00 Praha 6
Tel.: +420 222 323 451
Fax: +420 222 323 477
Mobil: +420 602 684 840
Email: jitka.cenkova@21euro.cz
Kontakt:

Jana Vlčková
jana.vlckova@21euro.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 1. 2012 12:09
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: 21euro, s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.