SAUNOVÁNÍ V POHODLÍ DOMOVA: ÚČINNÁ RELAXACE, HUBNUTÍ I PŘEDCHÁZENÍ NEMOCEM | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


SAUNOVÁNÍ V POHODLÍ DOMOVA: ÚČINNÁ RELAXACE, HUBNUTÍ I PŘEDCHÁZENÍ NEMOCEM


Ve Finsku je zhruba 1,8 milionu saun na 5,3 milionu lidí. U nás se tento trend prozatím rozvíjí jen pozvolna. Přivést Čechy k saunování se snaží například developerská společnost YIT Stavo čerpající ze 100 let zkušeností své finské mateřské skupiny YIT, která jubileum slaví v tomto roce. Byty v jejích projektech se vyznačují nejen typickou funkční severskou architekturou s využitím přírodních materiálů, ale zejména soukromou saunou přiléhající ke koupelně.

Ve Finsku je zhruba 1,8 milionu saun na 5,3 milionu lidí. U nás se tento trend prozatím rozvíjí jen pozvolna. Přivést Čechy k saunování se snaží například developerská společnost YIT Stavo čerpající ze 100 let zkušeností své finské mateřské skupiny YIT, která jubileum slaví v tomto roce. Byty v jejích projektech se vyznačují nejen typickou funkční severskou architekturou s využitím přírodních materiálů, ale zejména soukromou saunou přiléhající ke koupelně.

Pokud člověk netrpí závažnými onemocněními, je pobyt v sauně velmi zdravý a lékaři jej doporučují. Saunování funguje jako prevence proti nachlazení a dalším nemocem. Napomáhá klidnější činnosti srdce, prohlubuje a uvolňuje dýchací cesty, tiší bolesti kloubů a svalů, urychluje hojení kožních poranění. Blahodárné účinky má také na psychiku, může pomoci při migréně či nervozitě. Nejen ženy jistě ocení saunu jako účinného pomocníka při snižování hmotnosti a zkrášlování pleti včetně redukce celulitidy.

V Česku se možnosti saunování snaží rozšířit také developerská společnost YIT Stavo. „Naše mateřská finská skupina YIT letos slaví 100leté výročí založení; zkušenosti s výstavbou tedy máme značné. Protože působíme ve 14 zemích Evropy, máme velké možnosti srovnání, co obyvatelé jednotlivých evropských zemí při bydlení preferují. Zatímco ve Finsku vybavujeme saunou doslova všechny byty, obyvatelé ostatních států si na komfort soukromého saunování teprve zvykají. V každém našem rezidenčním projektu v Česku začleňujeme saunu zhruba do čtvrtiny bytů,“ vysvětluje Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo.

Ve Finsku je saunování velmi populární. Prakticky každý Fin navštíví saunu minimálně jednou týdně, v období dovolené i každý den. Sauna se nachází dokonce v budově parlamentu v Helsinkách. Typická finská sauna funguje na principu rozžhavených kamenů, které se jemně polévají vodou, což způsobuje potřebný nárůst vlhkosti. Byty se však častěji vybavují tzv. infrasaunami, které jsou nenáročné na instalaci i následnou údržbu. Náklady na jejich provoz jsou několikanásobně nižší a navíc se nahřívají výrazně kratší dobu. Infrateplo způsobuje vyšší potivost při nižší teplotě a navíc je pro lidské tělo přirozenější a je tkáněmi automaticky vstřebáváno do hloubky. Saunu proto stačí navštěvovat 1-2krát týdně po dobu 25 - 35 minut při 50 - 60 °C. Ideálně by měli lidé vstupovat do sauny nazí. A právě zde se naplno ukazuje výhoda vlastní sauny přímo v bytě. Nemusíme se stydět před ostatními, odpadá povinnost zahalit se, není nutné dodržovat otevírací dobu wellness center. Nehrozí ani riziko prochladnutí, které může nastat při přesunu z veřejné sauny. Výhody soukromé sauny velmi ocení zaměstnaní lidé - nejen z důvodu úspory času, ale i kvůli relaxační funkci.

Společnost YIT Stavo nabízí sauny ve všech svých projektech: v již dokončeném projektu KOTI Hostivař, v KOTI Hájek, kde byla dokončena hrubá stavba, i v projektech, jejichž výstavbu letos zahajuje. Sauny jsou samozřejmostí také v projektu KOTI Troja, v němž je více než rok před kolaudací prodána již třetina bytů. Saunu si v něm může užívat jak početná rodina, tak singles či páry, protože jimi bude vybaveno osmnáct bytů různých velikostí a dispozic z celkového počtu 83. Většina bytů má balkón nebo terasu, ty v nejvyšších podlažích nabídnou krásné výhledy na Prahu. Společnost YIT Stavo navíc nabízí široké možnosti klientských změn. Zákazníci mají variabilitu jak ve volbě standardů, tak i dispozic. Řešení má i pro ty, kterým by sauna ve vybraném bytě nevyhovovala. Lze ji na přání klienta změnit na šatnu či komoru. Pod architektonickým řešením KOTI Troja je podepsán ateliér C.A.I.S. architekti. Projekt je koncipován jako nízkoenergetický s průkazem energetické náročnosti budovy B. Prodej bytů realizuje sama společnost YIT Stavo prostřednictvím vlastního prodejního oddělení YIT Point. Dokončení je naplánováno na jaro příštího roku.


O společnosti YIT Stavo:
Společnost YIT (správná výslovnost: vajajtý) vstoupila na český trh v roce 2008, kdy akvizicí získala českou společnost Euro STAVOKONSULT. Obě společnosti působí v oboru stavebnictví řadu let – původní Euro STAVOKONSULT je na českém trhu téměř 20 let, kořeny skandinávské YIT sahají až do roku 1912. K hlavním činnostem YIT Stavo patří nejen příprava a realizace developerských projektů, ale i projektování, inženýrská činnost a projektový management.
YIT pod značkou YIT Domov aktuálně v České republice realizuje tři projekty: KOTI Hostivař, KOTI Hájek a KOTI Troja (KOTI znamená v překladu domov). V jejich rámci uvádí na tuzemský trh 146 nových bytů. V letošním roce k nim má přibýt dalších zhruba 250 bytů v různých pražských lokalitách. YIT Stavo se chce postupně zařadit mezi pětici nejsilnějších developerů na poli rezidenční výstavby v Praze. Společnost plánuje v budoucnu také expanzi do oblasti dalších segmentů developmentu v České republice, jakými jsou např. kanceláře či průmyslové nemovitosti.
Nad rámec developerské činnosti podniká mezinárodní skupina YIT v oblasti pozemního
a průmyslového stavitelství, technického zabezpečení budov a jejich správy. YIT úspěšně působí ve Finsku a dalších zemích Skandinávie, v pobaltských státech, Rusku a ve střední Evropě. V roce 2010 dosáhly příjmy YIT 3,8 miliardy eur. Skupina zaměstnává cca 26.000 pracovníků. Firma, která letos slaví 100 let od svého založení, je kotovaná na burze v Helsinkách. Jako jeden z mála developerů financuje výstavbu výhradně z vlastních zdrojů.
Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 27. 2. 2012 12:44
Kategorie: Reality
Název zdroje: Crest Communications (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.