Šansonový večírek Ester Kočičkové | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Šansonový večírek Ester Kočičkové


Čtvrtek 26.5.2011, 19.30 hod., Městské divadlo Benešov, Tyršova 163 Své publikum umí nejen provokovat, ale především skvěle bavit. Protože nejhorší na světě je podle ní nuda.

Ester Kočičková (vl. jménem Renata Pařezová-Divišová) je česká zpěvačka, textařka a moderátorka. Narodila se v Klatovech, vystudovala Střední pedagogickou školu v Karlových Varech a poté pár let působila jako vychovatelka na řeznickém učilišti v Praze. Dělala i hostesku a barmanku, vyráběla šperky. Poté vystudovala hudebně-dramatický obor na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Ročníkovým vedoucím byl herec Jaroslav Dušek, jenž také vymyslel její pseudonym, který začala používat jako moderátorka Rádia Limonádový Joe. Pro Českou televizi moderovala pořady Ženský hlas, Dvojhlas a Nejhorší vyhrává. Až do konce roku 2007 vystupovala s Oldřichem Kužílkem na rozhlasové stanici Radiožurnál v pořadu Ptá se Ester Kočičková / Olaf Lávka. V poslední době se stále více prosazuje jako zpěvačka. Velký vliv na její hudební tvorbu měla legenda českého šansonu Hana Hegerová, se kterou se Ester setkala během studia na konzervatoři. Dnes interpretuje šansony s vlastními texty a s hudbou skladatele Lubomíra Nohavici, který ji doprovází na klavír.

Inspirace pro svou tvorbu hledá zejména ve vlastním životě. „Kde jinde hledat?“ říká k tomuto tématu. „Někde ty pády a eskapády přece zúročit musím. Je to docela zábavná psychoanalýza, natož, když se v tom najde i někdo jiný. Ovšem, často stačí třeba jen chvíli poslouchat dvě dámy ve frontě - a je, jak se říká, zaděláno.“ Ač ji veřejnost často vnímá jako feministku, ona se za ni nepovažuje. „Celá řada feministických myšlenek mi přijde naprosto přirozená a dávno uvedená do praxe. A některé mi zase připadají zbytečné.“ Naše feministky podle ní bojují příliš urputně, bez nadhledu a vtipu. „Jen se jich zeptejte, jestli by mě vzaly mezi sebe!“ Ví, že svou tvorbou občas pozlobí katolíky či levicově orientované spoluobčany. Podle obdržených anonymů však soudí, že i oni její koncerty hojně navštěvují. Inu je to rebelující dáma, jak má být.


Předprodej vstupenek za 220,- Kč Hudebniny Pekař a síti Ticketportal www.ticketportal.cz

Více info na www.taktika-muzika.cz
Facebook: Taktika Muzika, Rebelující dámy české hudby
V cyklu REBELUJÍCÍ DÁMY ČESKÉ HUDBY – Benešov 2011 během jara vystoupila Klára Vytisková se skupinou Neřež v programu nazvaném Pocta Zuzaně Navarové a Lucia Šoralová se skupinou La Alma a hostem Michalem Horáčkem.

Cyklus koncertů REBELUJÍCÍ DÁMY ČESKÉ HUDBY vznikl ve spolupráci umělecké agentury Taktika Muzika s Městskou knihovnou v Praze. První cyklus koncertů se uskutečnil v roce 2004, v roce 2011 proběhne již osmý ročník. Loni proběhla i mimopražská verze projektu (Litoměřice, Benešov, Česká Lípa a České Budějovice), která byla koncipovaná jako výběr nejúspěšnějších koncertů z minulých ročníků.
V loňském roce proběhlo v Městském divadle Benešov několik velmi úspěšných koncertů. V únoru celý cyklus důstojně zahájila Hana Ulrychová se skupinou Javory. Březnový koncert patřil svéráznému pěveckému duu Two Voices, které tvoří operní pěvkyně Edita Adlerová a šansoniérka Jana Rychterová. Duben se nesl v duchu rocku a jazzu. Bubeník Štěpán Smetáček představil svůj big band The New Orchestra of Dreams se sólistkou Tonyou Graves. Závěr cyklu potěšil příznivce krásného zpěvu a osobitého humoru Báry Hrzánové, která se svou skupinou Condurango čerpá hlavně z latinskoamerických rytmů.

Cílem projektu je představit kultivovanému publiku současnou tvář ženské hudební scény nejrůznějších žánrů a popularizovat tak tvorbu více či méně známých ženských hudebních osobností. Projekt se též snaží zasadit českou současnou hudbu do kontextu hudby zahraniční a prezentovat jejich vzájemné prolínání či originální syntézu. Ke koncertování jsou zvány české umělkyně žíjící v zahraničí (Marta Töpferová) či naopak zástupci jiných národnostních menšin a cizinky žijící u nás (Tonya Graves, Suí Vesan, Al-Yaman, Ridina Ahmed, Tara Fuki a další). Cyklus se soustředí také na popularizaci tvorby začínajících interpretek. Po boku zavedených kolegyň vystoupila např. talentovaná zpěvačka Tereza Staňková s kapelou Techtle Mechtle či šansoniérka Ema Márová. Dramaturgem přehlídky a moderátorem večerů je muzikolog Aleš Opekar, vedoucí redakce jazzové a populární hudby stanice Český rozhlas 3 – Vltava, autor mnoha knih o hudbě a také spoluautor dokumentárního seriálu „Bigbít“, mapujícího počátky rockové hudby v bývalém Československu.V rámci projektu se představila již řada vynikajících umělkyň, například: Iva Bittová, Kaprálová kvartet, Lenka Dusilová, Radůza, Vladivojna La Chia, Lenka Filipová, Ida Kelarová, Vesna Vaško Cáceres, Suí Vesan, Pavla Kapitánová, Alice Bauer a AB Blues, Pavla Milcová, Dagmar Andrtová-Voňková, Zuzana Michnová, Jana Kratochvílová a mnoho dalších.

Pokud máte zájem o další informace či fotografie, prosím kontaktujte:
Ivana Barková, Taktika Muzika, tel.: 724 55 99 65, ivana.barkova@taktika-muzika.czKontakt:

lida@exvoto.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 25. 5. 2011 12:53
Kategorie: Kultura
Název zdroje: ex voto, spol. s r. o. (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.