S nesnášenlivostí vůči Romům chtejí europoslanci bojovat pozitivními příklady jejich integrace | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


S nesnášenlivostí vůči Romům chtejí europoslanci bojovat pozitivními příklady jejich integrace


Při příležitosti mezinárodního dne Romů 8. dubna hlasoval Evropský parlament o rezoluci týkající se nesnášenlivosti vůči Romům v Evropě a uznání romské genocidy za II. světové války.

Rezoluce popisuje obojí: události minulosti z období druhé světové války stejně jako současnou situaci pokud jde o nesnášenlivost romských komunit a o rámec Evropské unie pro Strategii národní romské integrace (NRIS) a podmínky, kterým Romové musí v Evropě v dnešní době čelit.

,,Vyjadřuji hlubokou lítost nad oběťmi romské genocidy za druhé světové války. Evropská unie je založena na různorodosti, respektování tradic, stejně jako respektování jejich kulturní historie a etnika. Tato rezoluce je velmi důležitá, protože zdůrazňuje, že Evropa Romy uznává jako součást evropské historie a kultury,'' uvedl Tomáš Zdechovský, zpravodaj strany EPP pro Evropský parlament k rezoluci o Romech.

Správné pojmenování romské genocidy je důležitým krokem v boji proti nesnášenlivosti vůči Romům a vede k expanzi povědomí o romské historii v Evropě. ,,Musíme si minulost připomínat, aby se podobné věci v budoucnosti neopakovaly. Nesnášenlivost vůči romské komunitě roste. Ale musíme proti této nenávisti a nepřátelství bojovat. Domnívám se, že nejlepší způsob je zaměřit se na pozitivní případy začleněných Romů v členských státech EU a zapojit romské komunity do programů nevládních organizací jako strategie lepší integrace,'' řekl Tomáš Zdechovský, člen Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřích věci Evropského parlamentu.


Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 4. 2015 9:50
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.