Rok 2011: pro mladé zemědělce úspěšný. Čekají je však horší časy | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Rok 2011: pro mladé zemědělce úspěšný. Čekají je však horší časy


Z hodnocení Společnosti mladých agrárníků vyplývá, že rok 2011 byl pro ně úspěšný. Počasí výrazně nezasáhlo do pěstování plodin, dvě stě mladých zemědělců rozjelo své podnikání s finanční podporou a pěstební rok 2011/2012 začal velmi dobře. Těžké doby zemědělci očekávají v novém roce v oblasti zemědělské politiky.

„V Programu rozvoje venkova je už nyní vyčerpána převážná většina peněz určených na programy podporující rozvoj farem. Má to své klady i zápory. Jasně to ukazuje, že tento program patří mezi ty, které dobře fungující. Peníze se daří čerpat poměrně bez problémů, pokud tedy pomineme zvýšenou míru administrativních požadavků,“ vysvětluje prezident Společnosti mladých agrárníků Petr Mareš a dodává své osobní hodnocení: „Pokud hodnotíme subjektivně, tak mezi pozitiva patří také nízká míra nepatřičného ovlivňování administrace a realizace jednotlivých projektů.“

Na podporu mladých zemědělců však došly peníze
Nevýhodou programu je minimálně dvouletá přestávka podpory, která bude nyní následovat. Některé peníze se do rozpočtu vrátí, část je jich ještě nedočerpána, ale začínající zemědělci, kteří na příští dva roky plánují založení nebo obnovu své farmy, musejí více spoléhat na vlastní peníze.
„U opatření Zahájení činnosti mladých zemědělců nás to trápí o to více, o co jsou pravidla podpor svázána s věkem žadatele a s počtem měsíců trvání jeho podnikání či nepodnikání. Účast v tomto programu vyžaduje dlouhodobé plánování a pro některé uchazeče už bude za dva roky nedostupný. Bohatá léta Programu rozvoje venkova tedy od příštího roku skončí,“ upozorňuje na důležitý fakt Petr Mareš.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 2. 1. 2012 10:11
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.