Robotický hmyz a inteligentní bakterie ohrozí bezpečnost kanceláře budoucnosti | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Robotický hmyz a inteligentní bakterie ohrozí bezpečnost kanceláře budoucnosti


Nová studie společnosti Canon Europe odhalila hrozby pro kancelář budoucnosti • Hlavní nebezpečenství představují velkokapacitní úložné zařízení

Nová zpráva společnosti Canon Europe, lídra v oblasti digitálního zpracování obrazu, varuje před robotickým hmyzem, umělou inteligencí a chytrými bakteriemi. Tyto prostředky budoucnosti se mohou stát nástroji špionáže zaměřené na získání citlivých informací.

Vedoucí týmu, futurolog Ian Pearson, předpověděl, jak bude vypadat kancelář budoucnosti a jaké hrozby budou ohrožovat její existenci.

Předpokládá se, že pro vojenské účely vznikne malý robotický hmyz, který bude zneužíván na špehování v kanceláři a k přenosu nebezpečného softwaru nebo hardwaru ke klíčovým zařízením. K výrobě sofistikovaných vírů může být použita i umělá inteligence. Předpověď také říká, že by mohla být vyvinuta nebezpečná bakterie zaměřena na sběr důležitých informací v rámci kanceláře.

Radka Palánová, CBS & Corporate Marketing and Communication Manager Canon CZ říká: „Může to znít jako scénář k nějakému hollywoodskému trháku, ale inteligentní bakterie, umělá inteligence a robotický hmyz představují skutečnou hrozbu bezpečného obchodování v budoucnu.“

Trend využívání čím dál tím menších a kapacitně výkonnějších externích pamětí představuje hrozbu pro kanceláře budoucnosti. Používáním malých externích paměťových jednotek jako USB nebo přenosný multimediální přehrávač mají zaměstnanci možnost vynést z kanceláře velké množství citlivých informací.

Aby se podobným případům zabránilo, bude vyvinuta nová technologie umělé inteligence podobná bezpečnostnímu systému na letištích, která zabrání podezřelému chování zaměstnanců.

Přes tyto trendy varuje Ian Pearson před implementací podobných bezpečnostních systémů. „Bezpečnost by se nikdy neměla stát bariérou pro práci,“ říká. „Přílišná ochrana a bezpečnost v korporacích jsou samy o sobě hrozbami. Příliš striktní pravidla omezují výkon a produktivitu zaměstnanců. Ochrana by měla být vybalancovaná, aby chránila před hrozbami a zároveň dávala zaměstnancům pocit, že práci vykonávají svobodně.“

Jako odpověď na tyto hrozby budoucnosti se zdokonalují systémy sloužící k autentifikaci uživatelů. Jedna z oblastí bezpečnosti je navržení tiskových elektronických okruhů, které mohou tisknout přímo na pokožku a vytvoří tak jedinečný systém identifikace uživatele pomocí otisků prstů. Jinou možností ochrany je používání speciálního neviditelného inkoustu k zabezpečení maximální ochrany dokumentů před kopírováním.

Vize budoucnosti
Podle průzkumu bude kancelář budoucnosti méně využívat osamocenou na práci za pracovním stolem, mnohem víc prostoru bude věnováno práci v skupinách a meetingům. Monitory počítačů budou nahrazeny video clonou nebo aktivní čočkou, 3D tiskárny a monitory budou schopny během chvilky generovat 3D modely.

Administrativa díky pokroku v inteligenci strojů se více zautomatizuje, a naše práce už nebude tolik vázána na pracovní stůl. Výsledkem bude práce mimo centrální kancelář v speciálních pracovních centrech, která budou disponovat komplexnějším vybavením jako například velká multifunkční tiskařská centra, která zabezpečí bezpečné a efektivní sdílení informací.

V situaci, kdy budou vedle sebe pracovat lidi z různých divizí a podniků, vzroste otázka bezpečnosti ještě víc. Pracovní skupiny budou naproti tomu tvořit lidé, kteří se v skutečnosti nikdy nepotkají.

Radka Palánová uzavírá: „Kancelář budoucnosti bude založena na bezpečné komunikaci pomocí kancelářských zařízení a technologií. Inovace v inteligentní tiskařské technologii a řízení dokumentů zabezpečí bezpečnost napříč různými úrovněmi: od bezpečnosti dokumentu a uživatele po bezpečnost celé korporátní sítě a úschovy dat.“

„Kancelář budoucnosti bude více propojená, kolaborativní a méně hmatatelná, než dnešní. Boj s novými bezpečnostními hrozbami použitím vědomostí a zkušeností expertů, jakým je společnost Canon, zůstane hlavní prioritou businessu“
Kontakt:

canon@colin.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 30. 12. 2008 11:37
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Canon CZ (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.
Společnost Canon Inc. byla založena v roce 1937 a téměř 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů. Canon v minulém roce slavil padesáté výročí své obchodní přítomnosti v Evropě.
Další informace o společnosti Canon Europe jsou k dispozici na webové adrese www.canon-europe.com.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.