Řemeslo opět na výsluní | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Řemeslo opět na výsluní


STÁHNOUT tiskovky.png (maximální velikost 0,5 MB)

Češi byli vždycky známí svoji tradiční řemeslnou výrobou. Odtud patrně ono „zlaté české ručičky“. Možná se tvrdilo, že toto okřídlené rčení již dávno neplatí, pravdou však je, že Češi se k rukodělné a řemeslné tvorbě postupně vrací.

Domácí tvorba se stává součástí moderního životního stylu. Ruku v ruce s tím, že se častěji zajímáme o to, co jíme a pijeme, možná v souvislosti s dostupností moderních spotřebičů, jako jsou pekárny, jogurtovače, nebo možná kvůli stále rostoucím cenám potravin, více a více lidí doma peče domácí chléb, vyrábí jogurty bez chemických přísad nebo dokonce stlouká máslo.

Návodů, jak na to a diskusních fór, kde si podobně postižení vyměňují cenné zkušenosti nebo dokonce vyměňují kvásek, je celá řada.

Jenže tento návrat se netýká jen jídla, lidé jsou unavení ze stereotypní nabídky supermarketů, začínají se zajímat o rukodělnou práci a tím, jak znovuobjevují její hodnotu, dokáží ji ocenit i u druhých.

Tuto teorii potvrzují i nově vznikající handmade tržiště, mezi něž patří i server www.simira.cz. „Zájem o kvalitní, rukodělné a řemeslné výrobky stále roste“, tvrdí i Radka Rosenbergová, jedna ze zakladatelek tohoto portálu. „Měsíčně se na našich stránkách registruje až 200 nových zákazníků a ti starší se rádi vrací. A výrobců již k dnešnímu dni u nás působí 2 700.“

Takové doma vyrobené máslo, je totiž třeba uložit do pěkné máselnice a tu už musí vyrobit šikovný keramik.Vlastoručně sušené byliny je možné usušit na drátěných sušácích a zde vstává z popela téměř zapomenuté řemeslo drátenické.Doma upečený chleba, pokud nějaký zbude, je možné uložit do chlebníku, který vyrobili šikovné ruce košíkáře. V koupelnách se znovu objevují mýdla namísto dráždivých sprchových gelů, protože neobsahují zbytečné chemikálie, pomáhají při ekzémech, lupénkách či kožních alergiích a staré řemeslo mýdlářské je zpět na výsluní. Hračky pro nejmenší vyrábějí často ty nejpovolanější ve chvílích, kdy jejich vlastní ratolesti spí. Prostor pro šikovné švadleny, pletařky je na světě.

„To však zdaleka není vše,“ doplňuje Rosenbergová. „Na Simiře najdete kováře, řezbáře, skláře, brašnáře, malíře, designéry, začínající i uznávané módní návrháře, švadleny, celé portfolio šperkařů – od zlatníků, přes velmi populární cínaře až po výrobce z plsti, paličkované krajky, papíru, dřeva, plastu nebo polymerových hmot.“
Nákup ve virtuálním tržišti se liší od klasického nákupu v e-shopu. Se svými tvůrci můžete mluvit, vyptávat se, domlouvat detaily objednávky, standardem je výroba přesně podle požadavků zákazníka na zakázku, osobní a přátelský přístup. Svým způsobem se sic ve svém obýváku ocitáte na opravdovém trhu a stačí už jen trocha představivosti, abyste v duchu slyšeli i hlasy „Hrnky a košíííky! Nože, nůžky – brousím. Jemné látky, šaty sukně…Přijďte.“
Kontakt:

Radka Rosenbergová
jednatel
info@simira.cz
www.simira.cz
724290903


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 4. 2014 21:35
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: Simira Art, s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost Simira zprostředkovává prodej rukodělných, řemeslně kvalitně zpracovaných nebo designových výrobků v limitovaných edicích na portále www.simira.cz.

K dnešnímu dni (15.4.2014) nabízí na Simiře své zboží více než 2700 tvůrců, řemeslníků a designérů. Nabídka čítá více než 78 tis. položek.PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.