Reflexní materiály výrazně snižují počty úrazů a nehodReflexní materiály výrazně snižují počty úrazů a nehod | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Reflexní materiály výrazně snižují počty úrazů a nehodReflexní materiály výrazně snižují počty úrazů a nehod


– Příčinou dopravních nehod a úrazů u dětí je téměř z padesáti procent špatná viditelnost. Děti jsou nejohroženější skupinou silničního provozu, zvláště v době prázdnin, kdy se daleko více pohybují na ulicích a silnicích. V nemocnicích končí každoročně stovky dětí a cyklistů, jejichž zranění jsou způsobena v silničním provozu.

„Prevence v tomto směru je velmi důležitá a neměla by se podceňovat. Proto jsme se stali partnerem projektu Reflexní děti, který má za cíl zvětšit viditelnost dětí a chodců, kteří se pohybují na ulicích a silnicích,“ říká ředitel boskovické nemocnice Rostislav Verner.
Projekt Reflexní děti vznikl s myšlenkou lépe ochránit děti, chodce a cyklisty v silničním provozu a také jako pomoc řidičům předejít vážným střetům s chodci. Reflexní prvky na oblečení minimalizují rizika a předcházejí tragickým událostem. Kromě toho, že se jedná o bezpečnostní prvek, může to být zároveň moderní doplněk, který děti i rodiče na svém oblečení ocení.
V prevenci úrazu dětí bude nemocnice pokračovat i ve školním roce
Jednou z novinek v nemocnici bude obdarování propuštěných dětí reflexním nažehlovacím motivem. „Tento malý dárek by měl zároveň děti motivovat k větší bezpečnosti. Obrázek se velmi jednoduše nažehlí na jakoukoliv část oděvu,“ popisuje ekonomická náměstkyně boskovické nemocnice Jolana Vinická. Nemocnice také připravuje reflexní vestičky pro děti, které by chtěla darovat školkám v Boskovicích.
Reflexní materiály se skládají z vrstvy mikroskopických kuliček, od nichž se dopadající světlo odráží zpět ke zdroji. Rozdíl je přitom velmi výrazný - reflexní vrstva odráží světlo až do vzdálenosti dvě stě metrů, což je vzdálenost, která řidiči, spatří-li chodce, plně postačí k adekvátní reakci.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 29. 8. 2012 16:55
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.